Sebze ve Meyveye İndirim!

Olaylar
AA muhabirinin Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali’nden edindiği bilgiye göre, hava sıcaklıklarının sürmesi, seralarda ürünlerin bollaşmasına neden oldu. Seralarda ürünün bollaşması fiya...
EMOJİLE

AA muhabirinin Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali’nden edindiği bilgiye göre, hava sıcaklıklarının sürmesi, seralarda ürünlerin bollaşmasına neden oldu. Seralarda ürünün bollaşması fiyatlara da yansıdı ve Antalya Toptancı Hali’nde sebze ve meyve fiyatları ucuzladı. Domatesle birlikte fiyatı zirve yapan marul fiyatları da düşmeye başladı.

Antalya Toptancı Hali’nde biber fiyatları 30 kuruş ile 200 kuruş arasında, taze fasulye 50 kuruş, ıspanak ve karnabahar 70’er kuruş, aysberg marul 80 kuruş, patlıcan 20 kuruş, salatalık 10 kuruş ve kuru sarımsak fiyatı 100 kuruş düştü. Geçen hafta fiyatı 1,70 TL olan limon 80 kuruştan işlem görürken, yerli muz 30 kuruş düşüşle 2,30 TL’den alıcı buldu. Greyfurt da, fiyatı 30 kuruş ucuzlayarak 90 kuruştan satıldı.

Yerli meyve sebze fiyatlarının yanı sıra ithal meyve fiyatları da düşüş eğilimine girdi. Ananasın tanesi 120 kuruş, avokadonun 40 kuruş, mangonun tanesi 100 kuruş, sarımsağın 50 kuruş, zencefilin fiyatı 50 kuruş ucuzladı.

AA