Refiye medyanında kurbanı oldu!

Olaylar
Milyonda bir görülen Gardner Sendromu hastalığına yakalanan Refiye Yılmaz’a destek için yapılan kampanyayı başlatan Filiz Koyuncu, son gün yaşanan karmaşanın arkasındaki nedeni açıkladı.   ...
EMOJİLE

Milyonda bir görülen Gardner Sendromu hastalığına yakalanan Refiye Yılmaz’a destek için yapılan kampanyayı başlatan Filiz Koyuncu, son gün yaşanan karmaşanın arkasındaki nedeni açıkladı.
 
RS FM’de yayınlanan "Atilla Güner’le Akşam Postası"nda konuşan Koyuncu, Valilik’ten 100 bin TL için izin aldıklarını belirterek, "Ancak basın duyunca olay büyütüldü, yanlış rakamlar verildi." dedi.
 
Milyonda bir görülen Gardner Sendromu hastalığıyla yaşam savaşı veren Tekirdağlı 23 yaşındaki Refiye Yılmaz’ın hikayesi Türkiye’nin yüreğini burktu. Genç kız hastaydı ve ince bağırsağındaki tümörün alınması için yurtdışına gitmesi gerekiyordu. Olayın basına yansımasıyla ile yurt çapında başlatılan kampanyalar sonuç verdi ve tüm Türkiye tek yürek olarak Refiye’ye destek oldu. Sağlık Bakanlığı’nın olayı üstlenmesinin ardından kampanyaların durdurulduğunu ve biriktirilen paraların aileye teslim edileceği kaydedildi.
 
Refiye Yılmaz’a destek için yapılan kampanyayı başlatan Filiz Koyuncu, yardımsever bayanlar olarak bir komisyon kurduklarını belirterek, "Bir tane avukat, bir eczacı ve bir de ev hanımı olarak ben varım. Vali bey bize onay verdi. Sosyal ihtiyaçları karşılansın bu şekilde parayı toplayabilirsiniz diye. 100 bin liraya ihtiyaç var dedik. Bu yardım kampanyası başlatılırken bir milyon dolarlık rakamlar yoktu. Bunlar afakî rakamlar, SGK ameliyat için gereken parayı verecektik zaten.Televizyonlarda böyle geçti sanırım çarpıcı hale getirilsin diye.." şeklinde konuştu.
 
Koyuncu, kampanya sırasında yaşadıkları çok çarpıcı bir olayı da şöyle anlattı;
 
"Akşam ev telefonum arandı ve açtığımda bir bey çıktı karşıma ve dedi ki; "Ben Tunceli’de dağdan inen özel tim grubundan askerleriz, biz bir hafta on gündür dağdaydık. İndiğimiz zaman, yemek yerken televizyonda gördüğümüz zaman kaşıklarımız havada kaldı. Ve bizim burada paraya ihtiyacımız yok, biz namlunun ucunda olan gençleriz. Aramızda para topladık Filiz ablacığım biz bu kıza yardım etmek istiyoruz.’
 
“Yavrum hepinizin alınlarından birer kere öperim. Ne için paraya ihtiyacınız yok?” diye sorduğumda “Biz bu anne-babanın duasını istiyoruz” dediler. Ve ben akşamdan beri her şeyi bıraktım, bu çocuklar nasıl çocuklar, bu insanlar nasıl insanlar dağ başında bir hafta yatıp paralarını Refiye’ye gönderiyorlar. Bu duygu selini sabahleyin vali yardımcısıyla da görüştüm."

Rota Haber