Rabia ruhu Kapadokya semalarında

Olaylar
Uluslararası Rabia Platformu öncülüğünde Mısırdaki askeri darbenin ardından yaşanan katliamları unutturmamak için ilan edilen “14 Ağustos Dünya Rabia Günü”nde Kapadokya’da sıcak hava...
EMOJİLE

Uluslararası Rabia Platformu öncülüğünde Mısırdaki askeri darbenin ardından yaşanan katliamları unutturmamak için ilan edilen “14 Ağustos Dünya Rabia Günü”nde Kapadokya’da sıcak hava balonları Rabia pankartlarıyla  havalanacak. 

Anatolian Balloons’un bağlı olduğu Uluer Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uluer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Uluslararası Rabia Platformu’nun dünyadaki mazlumların yanında yer alan bir kuruluş olduğunu söyledi.

Platform olarak 14 Ağustos’un, Dünya Rabia günü ilan edildiğini aktaran Uluer, “Etkinlikler nedeniyle yapılan çalışmalara biz de firma olarak destek vereceğiz. Bu kapsamda Kapadokya’da sabah uçuşlarında firmamıza ait tüm sıcak hava balonlarının sepetlerine Rabia pankartları asacağız” dedi.

Turizm sektöründe faaliyet gösteren bir firma olarak, “ticarette paranın, dili, dini, rengi olmaz” mantığını kabul etmediklerini belirten Uluer, “Burada şahsiyetimizi ve adımızı ortaya koyarak Rabia Platformu’nun yanında olduğumuzu, dünyadaki bütün mazlumların yanında olduğumuzu ve bundan sonrada yanında olacağımızı haykırıyoruz” diye konuştu.

Anadolu Ajansı’nın yaptığı yayınlarla da mazlumların sesi olduğuna dikkat çeken Uluer, “Dünyadaki bütün mazlumların yanında olarak objektif haber yaptığı için Anadolu Ajansı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.