Petekler İlk Zamanlarda Ki Gibi Neden Isıtmaz?

Olaylar
Petekler içerisinde suyun dönmesi ile ısı veren cihazlar olduğu için, zaman içerisinde artık eski performansını göstermeyebilir. Bunun en önemli sebeplerinden biri içerideki suyun kirlenmesi veya kire...
EMOJİLE

Petekler içerisinde suyun dönmesi ile ısı veren cihazlar olduğu için, zaman içerisinde artık eski performansını göstermeyebilir. Bunun en önemli sebeplerinden biri içerideki suyun kirlenmesi veya kireçlenmesidir. Petekleri yılda en az 1 defa yetkili servislere kontrolü yaptırılmalıdır. Günümüzde neredeyse çoğu ev ve işyerleri petek sistemi ile ısıtılmaktadır. Daha iyi verim alabilmek için peteklerin temiz olması şarttır.

Petek Bakımı ve Temizleme Fiyatları

Uzman ve deneyimli ekibiyle evlere yada işyerlerine hizmet veren firma hızlı ve güvenilir bir şekilde peteklerin bakımını ve temizliğini yapmaktadır. Petek temizleme fiyatları ise; 1-5 adet petek temizliği 125₺, 6-7 adet petek temizliği 150₺, 8-10 arası petek temizliği 250₺ olarak hizmet verilmektedir. Bununla birlikte kombi bakımı ücreti 50₺ olmaktadır. Kombi filtre temizliği ücretsizdir. Temizleme işlemleri azami olarak 1-1.5 saat arasında yapılmaktadır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği ilk olarak tesisattaki su temizlenir. Tesisat ister yerden ısıtmalı bir yapıda olsun, ister yukarıdan ısıtmalı bir yapıda yapılmış olsun fark etmez. Her türlü ısıtma sisteminin temizliği yapılmaktadır. Peteklerin içi özel olarak yapılmış cihazlarla temizlenir. Özel olarak hazırlanmış kimyasal ürünler kullanılarak peteklerde biriken kir ve pislikler temizlenir. Özel olarak üretilmiş robotlarla işlem gerçekleştirilir. Başka bir cihaza gerek duyulmaz.