Önder Aytaç’tan Erdoğan’a küfürlü mesaj

Olaylar
Aytaç bu küfürlere tepki gelince de kendini, “Parmaklarım klavyeye büyük geldi, sehven öyle yazdım” diye savundu. Polis Akademisi Öğretim Üyesi ve Samanyolu TV programcısı Yrd. Doç. Dr Önd...
EMOJİLE

Aytaç bu küfürlere tepki gelince de kendini, “Parmaklarım klavyeye büyük geldi, sehven öyle yazdım” diye savundu.

Polis Akademisi Öğretim Üyesi ve Samanyolu TV programcısı Yrd. Doç. Dr Önder Aytaç, Twitter hesabı @onderaytac adresinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a “Kapat be dershaneleri Ustaaaaammmmk!..” şeklinde küfretti. Aytaç, utandıran küfürleri büyük tepki toplayınca bu kez “Sehven oldu, parmaklarım klavyeye büyük geldi” diye açıklama yaptı. Aytaç’ın “sehven” açıklaması sosyal medyada inandırıcı bulunmazken, Başbakan’a küfründen bir ay önce de aynı küfrü çokça kullandığı yazısı dikkat çekti. Aytaç’ın bu tavrına Polis Akdamesi’nin ve program yaptığı yayın kuruluşlarının herhangi bir tepki vermemesi sosyal medyada merak konusu oldu.

‘Küfürbaz aydın Önder Aytaç’

Başbakan Erdoğan’a Twitter üzerinden küfreden Önder Aytaç, sosyal medyada büyük tepki gördü. Adına İHL Sözlük ve Ekşi Sözlük’te sayfalar açılan Aytaç hakkında, sosyal medya kullanıcıları @tahsinozcetin: @onderaytac küfürbaz aydın(!) ?@SUNLUSB: @onderaytac O sondakı K’yı telaffuz edebılır mısınız? Her eleştırıye edep dıyorsunuz oysa, bu mu edep? şeklinde eleştirilerde bulunurken, Aytaç ise kendisini  “Twitlere bak kardes, vede hizli yazarken hemen hemen her twitimde harf hatalari oluyir bu k de ayni durumda “ diye savundu.

Sosyal medyada büyük tepki yağdı

Olayın sosyal medyada duyulması ve İHL Sözlük ile Ekşi Sözlük gibi ortamlarda Aytaç’ın Başbakan’a küfrü konusunda sayfalar oluşturuldu. İHL Sözlük’te Aytaç ile ilgili şu yorumlar dikkat çekti:

Ajeossi : “11.40 değil 40,000 madde de açıklansa küfürdür. salaklığın alemi yok.”

Huncey: “ergun babahan ın gülen e küfrü sözkonusu olduğunda ortalığı ayağa kaldıran cemaat, önder aytaç ın başbakana küfrünü savunmaya geçmiş.” Aytaç’ın küfürlü ifadelerine okurlarından da tepki geldi. Bir okuru Aytaç’a “Birkac aydir yazdiklarimda nefsimin ve kendimi ait hissettigim cemaata olan bagliligimin etkisi ne kadar. Eger cevabiniz ( ama lütfen amk siz olsun )” diye küfür tepkisini dile getirdi.

‘HIZLI YAZDIĞIM İÇİN YANLIŞLIK OLDU’

ÖNDER Aytaç tepkiler üzerine 21 Eylül’de Haberx.com adresinde “Twitter’de ‘Kapat Be Dershaneleri Ustammm’ın sonuna sehven yazılan ‘K’ için fırtına koparan gerzekler” yazısında kendini savundu. Aytaç yazısında özetle şunları söyledi, “Twitter da oldukça hızlı yazdığım için ve iPad’ı kullanırken parmaklarımın büyük ve fakat iPad’in ekrandaki klavyesinin küçük olmasından dolayı da sıklıkla harflerin birbirine karışmasına neden oluyorum. Ancak bu anda da hızlı yazdığım için ‘Ustaaaammmmm’ şeklinde yazmam gerekirken, sehven ‘Ustaaaammmmk’ şeklinde yazmışım.”

KÜFÜR ETMEK ALIŞKANLIK OLMUŞ

ÖNDER Aytaç, gelen tüm tepkilere rağmen internet sitelerindeki yazılarında da küfürlü ifadeler kullanmaktan geri durmadı.

10.08.2012 tarihli “Erdoğan Perinçek mi? Ak Parti Aydınlık mı? Hayır olmamalı” başlıklı yazısında Aytaç, “Anadolu da yaşayan insanların % 99’u, ben de bu listede olmak istiyorum amk diyebilsin. İsterseniz ben de avazım çıktığı kadar bağırıyorum işte diyeyim ve ekleyeyim; Yaz beni de bu listeye amk. Ben de bu listenin içinde olmaktan gurur duyuyorum amk”  diye yazdı.

POLİS AKADEMİSİ AÇIKLAMA YAPMAK İSTEMEDİ

Küfrü yazılarında en sık ifade biçimi olarak kullanan Önder Aytaç ile ilgili olarak ders verdiği Polis Akademisi yönetimi ise konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi.

Star