Öğretmenleri Suratına Hapşırarak Cezalandırdı!

Olaylar
Olay, Bitlis’in Adilcevaz İlçesi’nde meydana geldi. Ö.N.T.’nin ailesi kızlarının yüzüne hapşıran öğretmenler Rabia Gemalmaz ve Güler Yavuz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu....
EMOJİLE

Olay, Bitlis’in Adilcevaz İlçesi’nde meydana geldi. Ö.N.T.’nin ailesi kızlarının yüzüne hapşıran öğretmenler Rabia Gemalmaz ve Güler Yavuz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Çocukların ayrıca sınıftaki eski ve yırtık bir koltuğa oturtularak da cezalandırıldığı öne sürüldü. Adilcevaz Cumhuriyet Başsavcılığı, Gemalmaz ve Yavuz hakkında 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Adilcevaz Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında sanıklar Gemalmaz ile Yavuz için TCK’nın 232. maddesi uyarınca “Kötü muamele” suçundan 1’er ay hapis cezasına hükmedildi. Cezalar 25 güne indirilip 500 lira para cezasına çevrildi.

‘SURATINA HAPŞIRMADIM’

Habertürk’ün haberine göre; mahkemede söz alan öğretmen Yavuz kendisini “Ben yaklaşık 1.5 yıldan fazla Ö.N.T.’nin öğretmenliğini yaptım. Anaokulumuza geldiğinde henüz 2.5 yaşındaydı ve kendisiyle özel olarak ilgilendim; yeri geldi ayağımda uyuttum. Kesinlikle suratına hapşırmadım, benim öğretmenlik anlayışımda ceza vermek yoktur, ödül vererek çocukları eğitmeye çalışıyoruz. Suçlamaları kabul etmiyorum” diye savundu ve temyize gideceklerini ifade etti.

Milliyet