Müzikle Tedavi Ediliyorlar

Olaylar
Çocuklarla ilgili suçu önleme, suçların takibi ve suçlunun yakalanması için farklı yöntemler deneyen Malatya Emniyeti, ilginç bir uygulamayı hayata geçirdi. Çocuk Şube Müdürlüğü, suça karışmış çocukla...
EMOJİLE

Çocuklarla ilgili suçu önleme, suçların takibi ve suçlunun yakalanması için farklı yöntemler deneyen Malatya Emniyeti, ilginç bir uygulamayı hayata geçirdi.

Çocuk Şube Müdürlüğü, suça karışmış çocuklara, nezarethanede kaldıkları süre boyunca klasik, Güney Amerika ve Kızılderili müzikleri dinleterek iç dünyalarına yönelik mesajlar vermeye başladı.

Malatya‘da 109 bin öğrenci bulunduğunu, çocukları koruma anlamında büyük sorumluluklar yüklendinderini dile getiren Çocuk Şube Müdürü Selim Özdemir, çocuklar arasında en çok yaralama suçlarıyla karşılaştıklarını ifade etti. Suç oranını en aza indirmek için uzmanlar denetiminde çocukların iç dünyasına inmeye çalıştıklarını kaydeden Özdemir, şunları anlattı: 

"Bekleme salonu ve nezarethanelerden oluşan odalarımıza akvaryum koyduk. Çocuklarımızın sakin bir ortamda balıkları izleyerek düşünmesini ve sıkılmadan ifade vermelerini sağladık. Dinlendirici ve sakinleştirici özelliğe sahip, Güney Amerika, Kızılderili ve klasik müzikler dinleterek iç muhasebelerini yapmalarını hedefledik. Pişmanlık duyduğunu gözlemlediğimiz çocuklar üzerindeki bu çalışmalarımızın başarıyla sonuçlandığını gördük."