Mısır Dünyaya Rezil Oldu

Olaylar
Haber: Samet Doğan Mısır’da dün yapılan genel seçimlerin ilk turunda, katılım oranının yüzde 25 ile 30 arasında kaldığı belirtildi. Muhaliflerin seçimlere hile karıştırıldı iddiasını destekleyen...
EMOJİLE

Haber: Samet Doğan

Mısır’da dün yapılan genel seçimlerin ilk turunda, katılım oranının yüzde 25 ile 30 arasında kaldığı belirtildi. Muhaliflerin seçimlere hile karıştırıldı iddiasını destekleyen bir video görüntüsünün internete düşmesi ortalığı karıştırdı.

İktidarın seçimlere hile karıştırdığı iddiasıyla yayımlanan videoda, sandık görevlilerinin oy pusulalarını kendindilerinin doldurduğu gözlemlendi.

Müslüman Kardeşler’den Isam El Aryan "Mısır tarihinin en karanlık seçimlerinden birini yaşadık. Seçim sonuçlarını hiçbir şekilde kabul etmeyeceğiz" dedi. Seçimlere hile karıştırıldığını, seçimleri ve seçim sonuç larını mahkemeye vereceklerini söyleyen Aryan, iktidarın seçmene demokratik oy verme hakkını kullandırtmadığını savundu.

Yaklaşık 41 milyon kayıtlı seçmenin bulunduğu Mısır’da, insan hakları örgütleri ise seçimlere katılım oranın yüzde 25’den daha düşük oldu ğunu ileri sürdüler.

on5yirmi5.com

 

Video yükleniyor..