Milli Savunma, YAŞ Mağdurlarını Bekliyor

Olaylar
Bakanlıktan yapılan açıklamada, 12 Mart 1971 tarihinden sonra yargı yoluna kapalı idari işlemler veya YAŞ kararları ile TSK’dan ilişiği kesilenlere veya vefatları halinde kanuni mirasçılarına, ö...
EMOJİLE

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 12 Mart 1971 tarihinden sonra yargı yoluna kapalı idari işlemler veya YAŞ kararları ile TSK’dan ilişiği kesilenlere veya vefatları halinde kanuni mirasçılarına, özlük haklarının geri verilmesi ve yargı yolu açılması maksadıyla, TSK Personel Kanunu’nda yapılan değişikliğin, 22 Mart 2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatıldı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 12 Mart 1971 tarihinden sonra yargı yoluna kapalı idari işlemler veya YAŞ kararları ile TSK’dan ilişiği kesilenlere veya vefatları halinde kanuni mirasçılarına, bir kısım özlük haklarının geri verilmesi ve yargı yolu açılması maksadıyla, TSK Personel Kanunu’nda yapılan değişikliğin, 22 Mart 2011 tarihinde yürürlüğe girdiği hatırlatıldı. Şu ifadelere yer verildi: "İşlemlerin kısa sürede sonuçlandırılması maksadıyla; kanun değişikliğinden yararlanacakların müracaatlarında; mensup olduğu Kuvvet Komutanlığı, TC kimlik numarası, rütbesi, kimlik bilgileri ile birlikte, ilişiğinin kesildiği tarih ve statüsüne göre aynı neşetli emsali subay (general ve amiral olanlar hariç) veya astsubayların (subaylığa geçenler hariç) tamamı emekli olmadıysa, kamu kurumlarında çalışmak isteyip istemediğinin belirtilmesi önem arz etmektedir. Müracaat evrakları, posta yoluyla Milli Savunma Bakanlığı’na gönderilecektir."

Zaman