Meteorojiden: Yüksek Sıcaklık Uyarısı

Olaylar
Hava sıcaklıkları Doğu Anadolu’nun doğusunda 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgar...
EMOJİLE

Hava sıcaklıkları Doğu Anadolu’nun doğusunda 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Erzurum’un Çat, Karakoçan ve Karayazı ilçeleri, Ağrı, Iğdır, Van ve Muş çevrelerinin aralıklarla kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Adana çevrelerinde hafif sis görülecek.

Meterolojiden Yüksek Sıcaklık Uyarısı

Ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinde hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyredeceği beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.