Maskot Hamsi Ringden Atıldı

Olaylar
Geçtiğimiz yıl yine Trabzon’da yapılan 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’nın maskotu da hamsiydi (Oyunların açılış töreninden) Dünya Boks Federasyonları Birliği, Karadeniz’in simge...
EMOJİLE

Geçtiğimiz yıl yine Trabzon’da yapılan 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’nın maskotu da hamsiydi (Oyunların açılış töreninden)

Dünya Boks Federasyonları Birliği, Karadeniz’in simgesi hamsiyi ringden attı.

Trabzon’da, 14-22 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Kıtası Olimpiyat Eleme Müsabakaları için Türkiye Boks Federasyonu’nun hazırladığı maskot hamsi, AIBA tarafından ‘fazla şirin’ bulundu.

AIBA, söz konusu hamsi maskotunun boksun ruhunu yansıtmadığını ileri sürerek değiştirilmesini istedi.

veto kararı sonrası çalışma yapan Federasyon, daha ‘haşin’ ifade taşıyan bir kaç farklı hamsi maskotu hazırlayarak AIBA’nın beğenisine sundu. Ancak, Türkiye Boks Federasyonu’nun tüm çabaları hamsi maskotunu kabul ettirmeye yetmedi. Federasyon ile AIBA arasında yapılan görüşmelerin ardından hamsi figüründen vazgeçildi.

Bunun üzerine farklı arayışlarda bulanan Federasyon, insan figüründe karar kıldı. Yapılan çalışmalar ise tekrar AIBA’ya gönderilip görüşleri alındı. AIBA da maskot olarak insan figürü içeren çalışmayı kabul etti.

CNN Türk