Komutanlardan 28 Şubat mizanseni!

Olaylar
28 Şubat sürecinde psikolojik harekatta uzmanlaşan subaylar, hünerlerini bu kez 28 Şubat ile hesaplaşma sürecinde sergiledi. Gözaltına alınan komutanlarla ilgili medyaya servis edilen mizansen fotoğra...
EMOJİLE

28 Şubat sürecinde psikolojik harekatta uzmanlaşan subaylar, hünerlerini bu kez 28 Şubat ile hesaplaşma sürecinde sergiledi. Gözaltına alınan komutanlarla ilgili medyaya servis edilen mizansen fotoğraflar, bu kadarına da pes dedirtti.

28 Şubat sürecinde psikolojik harekatta uzmanlaşan subaylar, hünerlerini bu kez 28 Şubat ile hesaplaşma sürecinde sergiliyor. Bunun en açık örneğini de, medyaya servis edilen ve mizansen oldukları açıkça belli olan ‘Sandalyede uyuyor görüntüsü verilmiş’ subay fotoğrafları oluşturdu.

Hafta başında başlayan yeni 28 Şubat dalgalarında gözaltına alınan generallerin ifade vermek için geldikleri adliyede, sandalyede uyuyor görüntüsü verdikleri ve mizansen olduğu açıkca belli olan fotoğraflar medyaya servis edildi. Gözaltına alınan generallerin avukatları tarafından servis edilen fotoğraflarla yeni bir psikolojik harekat yürütülürken, toplum üzerinde de ‘Yaşlı generaller böyle ifade veriyor’ görüntüsü oluşturulmaya çalışıldı.

Son dalgaların her birinde gözaltı sayısı 8’i geçmedi ve sayının az olması nedeniyle de sorgu süreleri 12 saat içinde tamamlandı. Buna rağmen komutanların adeta günlerdir sorgulanıyormuş ve sandalyelerde uyuyormuş gibi görüntü vermeleri dikkat çekti.

Fotoğrafları görenler ise ‘Subayların hepsi birden o kadar kısa sürede hangi arada böyle derin uykuya daldı?" sorusunu sormaktan kendini alamadı.

Rota Haber