Kedi Maması Alırken Mutlaka Bunlara Dikkat Edin

Olaylar
Kedi maması (konserve ya da ödül) alırken küçük dostunun sağlığını ve mutluluğunu düşünen hayvanseverler oldukça titiz davranmalıdır.  Dünyanın en çok beslenen evcil hayvanlarından biri olan kediler i...
EMOJİLE

Kedi maması (konserve ya da ödül) alırken küçük dostunun sağlığını ve mutluluğunu düşünen hayvanseverler oldukça titiz davranmalıdır. 

Dünyanın en çok beslenen evcil hayvanlarından biri olan kediler için mama seçerken dikkat etmeniz gereken birtakım unsurlar bulunuyor. Çoğu evcil hayvan sahipleri bu konu üzerine yeterli bilgiye sahip olmadığından dolayı bazı evcil dostlarımızın yetersiz ve sağlıksız beslendiği veterinerler tarafından belirtiliyor. 

Kedi maması alırken mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken önemli kriterleri yazımızın ilerleyen satırlarında sizler için bir araya getirdik. 

 

Kedi Maması Nasıl Seçilmeli? 

Kedi maması söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken ilk şeylerden biri kedinizin yaş grubuna göre seçim yapmanız. Yavru kediniz için yavru kedi maması, yetişkin kediniz için yetişkin kedi maması, yaşlı kediniz içinse yaşlı kedi maması kullanmaya mutlaka dikkat etmelisiniz. Öyle ki, her mama ayrı derecede kalori ve enerji içerdiğinden bu durum evcil dostunuzun tam ihtiyacı kadar beslenmesine yeterli olacaktır. 

Kedi konserve mamaları satın alımında ise dikkat edilmesi gereken en önemli etkenlerden biri özellikle jöleli mamaların neyden imal edildiğidir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar mamanın koyulaştırılması ve jöleli bir kıvam alması için içerisinde çeşitli kimyasallar eklendiği yönündedir. Uzmanlar, kedi konserve mamalarında koyu kıvamın tavuk ürünleri veya doğal kemik ekstralarından imal edilmiş olmasına dikkat edilmesini öneriyor.

Kedi ödül mamaları ise en çok hileye başvurulan besinlerden biri. Öyle ki et yerine genellikle hayvan derileri kullanılarak çeşitli kokular ile kedilerin mamayı yenmesi sağlanabiliyor. Ödül maması satın alırken etiketini okuyup et içerikli olmasına dikkat edilmesi öneriliyor.

Kedi maması alırken ilk tercihiniz güvenilir ve uygun fiyat politikasını benimseyen bir Petshop olmalıdır. UygunPetGross.com.tr size en geniş ürün çeşidini en uygun fiyatlarla sunmaktadır.