Karayılan, PKK’lıların Alay Konusu Oldu!

Olaylar
PKK lideri Murat Karayılan suikast ve yakalanma endişesiyle Kandil’deki nevruza katılmadı. Diğer örgüt liderleri de kutlamalara katılmazken, olayın asıl sebebinin örgüt içindeki liderlik savaşı ...
EMOJİLE

PKK lideri Murat Karayılan suikast ve yakalanma endişesiyle Kandil’deki nevruza katılmadı. Diğer örgüt liderleri de kutlamalara katılmazken, olayın asıl sebebinin örgüt içindeki liderlik savaşı olduğu belirtildi.

KARAYILAN NEVRUZ KUTLAMALARINA KATILAMDI
Güvenlik güçlerinin kış aylarında yoğunlaştırdığı nokta operasyonlarla ağır darbe yiyen PKK, terörist kayıpları ve imha edilen mağaralar nedeniyle üst düzeyde panik yaşamaya başladı. Panik havası, Kandil’deki son nevruz kutlamalarında kendisini iyiden iyiye hissettirdi.

KCK Yürütme Konseyi Başkanı da Murat Karayılan’ın, "suikast" veya "yakalanma" korkusuyla yerinden hareket etmediği bu nedenle nevruz kutlamalarına bile katılmadığı ortaya çıktı. Karayılan’ın yakın çevresindeki koruma sayısını artırarak sürekli "içimize hainler sızdı" dediği öğrenildi. Karayılan gibi örgütün diğer önemli isimleri Duran Kalkan ve Cemil Bayık da bu yılki nevruz etkinliklerinde yer almadı. Gelişmeler, örgüt içindeki "Türkiyeli-Suriyeli" çatışması ile Karayılan ve Suriye uyruklu Fehman Hüseyin arasındaki liderlik savaşını da yeniden alevlendirdi. Örgüt mensuplarının kriptolu telsiz görüşmeleri, örgüt içi kavgaların tüm birimlere etki ettiğini ortaya koydu.

‘Zilan’ ve ‘Şeyhmuz’ kod adlı teröristlerin konuşması…
Zilan: Medya (Murat Karayılan’ın telsiz kodu) hiç ortada yokmuş. Rojhat (Fehman Hüseyin’in telsiz kodu) ve Rüstem (Sofi Nurettin telsiz kodu) birlikte cephe yapmış.
Şeyhmuz: Roj’un tüm sahalarında hiç ses vermemiş. Mesaj bile göndermemiş Medya.
Zilan: Yoldaş Medya gölgesinden korkar olmuş!
Şeyhmuz: Heval sen cihazını iyi kontrol ettin mi, kendal (kripto) durumundasın öyle mi?
Zilan: Öyledir heval, niçin sordun?
Şeyhmuz: Roj duyarsa ikimizi de çağırır, ondan.
Zilan: Kendaldayım merak sarma.
Şeyhmuz:Medya kayıplardan Rojhat ve Rüstem’i sorumlu yapıyormuş.
Zilan: Öyleymiş yoldaş. Roj sahasından gelen heval anlattı. Medya kendi korumalarını da artırmış.
Zilan: Botan sahasında çok heval kaybedilmiş. Nokta operasyonlar yapılmış…