KAYSERİ’de yapılan seçimde 9 milletvekilliğinden 7’sini AK Parti, 1’ini CHP, 1’ini de MHP adayları kazandı.
Taner Yıldız (AK Parti)
Sadık Yakut (AK Parti)
Mustafa Elitaş (AK Parti)
Yaşar Karayel (AK Parti)
Pelin Gündeş Bakır (AK Parti)
Ahmet Öksüzkaya (AK Parti)
İsmail Tamer (AK Parti)
Mehmet Şevki Kulkuloğlu (CHP)
Yusuf Halaçoğlu (MHP)
KARABÜK:
KARABÜK’te yapılan seçimde, AK Parti, iki milletvekilliğini de kazandı.
Mehmet Ali Şahin (Ak Parti)
Osman Kahveci (Ak Parti)
KİLİS
KİLİS’te yapılan seçimde, iki milletvekilliğini de AK Parti kazandı.
Fuat Karakuş (Ak Parti)
Salih Dal (Ak Parti)
BATMAN
BATMAN’da yapılan seçimlerde AK Parti ile, BDP’nin desteklediği adaylar milletvekilliklerini bölüştü.
Mehmet Şimşek (AK Parti)
Ziver Özdemir (AK Parti)
Bengi Yıldız (Bağımsız- BDP)
Ayla Akat Ata (Bağımsız – BDP)
MARDİN
MARDİN’de yapılan seçimde 6 milletvekilinden 3’ünü AK Parti, 3’ünü BDP’nin desteklediği bağımsız adaylar kazandı.
Muammer Güler (AK Parti)
Gönül Bekin Şahkulubey(AK Parti)
Abdurrahim Akdağ (Ak Parti)
Ahmet Türk (Bağımsız – BDP)
Gülser Yıldırım (Bağımsız – BDP)
Erol Dora (Bağımsız – BDP)
NEVŞEHİR
NEVŞEHİR’de yapılan seçimde 3 milletvekilliğini de AK Parti kazandı.
Ahmet Erdal Feralan
Murat Göktürk
Ebubekir Gizligider
GÜMÜŞHANE
GÜMÜŞHANE’de yapılan milletvekili seçimlerinde AK Parti, 2 milletvekilliğini de kazandı.
Kemalettin Aydın
Feramuz Üstün
ADIYAMAN
ADIYAMAN’da bugün yapılan seçimlerde alınan geçici sonuçlara göre 5 milletvekilinden 4’ünü AK Parti, 1’isini CHP kazandı.
Ahmet Aydın (AK Parti)
Mehmet Metiner (AK Parti)
Muhammed Murtaza Yetiş (AK Parti)
Mehmet Erdoğan (Ak Parti)
Salih Fırat (CHP)
TUNCELİ
CHP, Tunceli’den Meclis’e 2 milletvekili gönderecek.
Kamer Genç
Hüseyin Aygün
DÜZCE
DÜZCE’deki seçimi 3 milletvekilliğini de alan AK Parti, zaferle kapattı.
İbrahim Korkmaz
Fevai Aslan
Osman Çakır
SİNOP
SİNOP’taki seçim sonuçlarına göre 2 milletvekilliğinden birini AK Parti, diğerini CHP aldı.
Mehmet Ersoy (Ak Parti)
Engin Altay (CHP)
RİZE
RİZE’de yapılan milletvekili seçimlerinden AK Parti, 3 milletvekiliğini de kazanarak zaferle çıktı.
Hayati Yazıcı
Hasan Karal
Nusret Bayraktar
AMASYA
AMASYA’da seçim sonuçlarına göre 3 milletvekilliğinden 2’sini AK Parti, 1’ini de CHP aldı.
Naci Bostancı (Ak Parti)
Avni Erdemir (Ak Parti)
Ramis Topal (CHP)
ARDAHAN
ARDAHAN’daki seçimde AK Parti ile CHP birer milletvekili çıkardı.
Orhan Atalay (Ak Parti)
Ensar Öğüt (CHP)
YALOVA
YALOVA’da yapılan seçimde 2 milletvekilliğinden 1’ini AK Parti, diğerini CHP adayı kazandı.
Temel Coşkun (Ak Parti)
Muharrem İnce (CHP)