İşte Bahçeli’nin Yeni Formülü

Olaylar
Düzgün Karadaş’ın haberi   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli televizyonlardaki haber ve dizileri HABERTÜRK’e değerlendirdi. Şiddet içerikli dizi ve haberlerin beka sorunu haline geldiğ...
EMOJİLE

Düzgün Karadaş’ın haberi

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli televizyonlardaki haber ve dizileri HABERTÜRK’e değerlendirdi. Şiddet içerikli dizi ve haberlerin beka sorunu haline geldiğini ve terör kadar önemli olduğunu vurgulayan Bahçeli’nin değerlendirmeleri şöyle:

 

ŞİDDET: Dizilerde genellikle cinayet motifleri, baskınlar, hukuk dışı uygulamalar, kuvvet kullanarak sonuç alma eğilimleri çok fazla işleniyor. Buna bağlı olarak toplumsal suçlar artıyor, cinayetler yaygınlaşıyor, cinnet de toplumun tüm katmanlarında yaygınlaşıyor.

 

MÜMKÜN DEĞİL: Sabah ev hanımları, işlerini bitirmiş bir sade kahve içip televizyonda program seyredecek. Sağlık, eğlence programı faydalı ama öyle bir programvar ki Flash TV’de, onu gördükten sonra gerilmemek mümkün değil.

 

İŞTE BAHÇELİ’NİN İKTİDAR FORMÜLÜNÜ VERDİĞİ KONUŞMASI!..

 

KÜÇÜK EV: Ekranlarda, insanları mutlu kılacak şeyler olması lazım. Eskiden Küçük Ev diye bir dizi vardı. İki çocuğun hem aile sorumluluğu ve hem de aile içerisindeki yaşantılarını düzenleyen çok eğitici unsurlar içeriyordu.

 

KARADAĞLAR: Karadağlar diye bir dizi var. Oraya bakıyorsunuz, tefecilik meşru, kumarhane meşru, her şey meşru. Böyle şey olur mu?

 

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ: Mesela bir tane hem siyasal içerikli hem bir aile dramı olan, Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi var. Hepsi üzerinde durulması gereken şeyler. RTÜK’ün önemli bir görev üstlenmesi lazım. Sosyal antropologlara ve psikologlara ihtiyaç var. Bu üniversiteler ne yapar, neyi araştırır? Hiçbiri bu konuya eğilmiyor.

 

REYTİNG UĞRUNA HAVUÇ GİTTİ

“Bizde de Çocuklar Duymasın dizisi var. Gayet güzel toplumu eğitiyordu. Havuç eğitile eğitile büyüdü. Fakat büyüdükten sonra şimdi raydan çıktı. Reyting uğruna Havuç gitti.”

 

‘KURTLAR VADİSİ DİZİSİNİ İZLEMEM’

Kurtlar Vadisi’ni izlemiyorum. Ben bunları seyretmiyorum. Bilgi sahibi olmak için muhtevasına bakıyorum. ‘Bundan sonra muhtemelen böyle olur’ diyerek kapatıyorum.

 

MHP LİDERİ’NİN SİHİRLİ FORMÜLÜ

Haziran 2011’de yapılacak seçimlerin startını veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisini iktidara taşıyacak sihirli formülü buldu. Memleketi Osmaniye, Hatay ve Mersin’i kapsayan 4 günlük geziye çıkan Bahçeli, gittiği her yerde ülkücülerden genel seçimler için 24 ‘hatır oyu’ bulmalarını istedi. Bahçeli, “Her ülkücü 24 oy getirirse MHP 2011 seçimlerinde tek başına iktidara gelecektir” dedi.

 

Habertürk