Helikopter Enkazı Türkiye’de İncelenecek

Olaylar
Afganistan’da düşen ve 12 askerin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili Genelkurmay’dan yapılan açıklamada "İlk bulgular teknik arıza. Helikopter enkazı ile ilgili parçalar Türkiye...
EMOJİLE

Afganistan’da düşen ve 12 askerin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili Genelkurmay’dan yapılan açıklamada "İlk bulgular teknik arıza. Helikopter enkazı ile ilgili parçalar Türkiye’ye getirilmiş ve teknik incelemelere başlanmıştır" denildi.

Genelkurmay, Afganistan’da düşen helikoptere ilişkin yapılan incelemede, ”Elde edilen ilk bulguların, helikopterin teknik bir arıza nedeniyle kaza-kırıma uğradığı yönünde” olduğunu bildirdi.

TSK’nın internet sitesinde yapılan duyuruda, şunlar kaydedildi:

"Afganistan’da Kabil Bölge Komutanlığı emrinde bulunan ve 16 Mart 2012 tarihinde görev uçuşu esnasında kaza-kırım geçiren askerî helikopterimiz ile ilgili olarak incelemelerde bulunmak üzere olay mahalline giden 12 kişilik Kaza-Kırım Heyetimiz yurda dönmüştür.

Elde edilen ilk bulgular, helikopterin teknik bir arıza nedeniyle kaza-kırıma uğradığı yönündedir.

Helikopter enkazı ile ilgili parçalar Türkiye’ye getirilmiş ve teknik incelemelere başlanmıştır. Teknik incelemelerin tamamlanmasını müteakip hazırlanacak rapor, kamuoyunun bilgisine sunulacaktır."

Ntvmsnbc