Halk, Uludere Kaymakamı’nı Bağrına Bastı

Olaylar
Taziye ziyaretinde darp edilen Kaymakam Naif Yavuz, görevine döndü. 300 araçlık konvoyla ilçeye gelen yavuz, sevgi gösterileri arasında makamına geçti. Megafonla Uluderelilere seslenen Kaymakam Yavuz,...
EMOJİLE

Taziye ziyaretinde darp edilen Kaymakam Naif Yavuz, görevine döndü. 300 araçlık konvoyla ilçeye gelen yavuz, sevgi gösterileri arasında makamına geçti. Megafonla Uluderelilere seslenen Kaymakam Yavuz, kimseye kırgın olmadığını söyledi.

Kaymakamlık binası önünde yoğun sevgi gösterisi ile karşılanan Yavuz, halka megafonla hitap etti. Yavuz şöyle konuştu: "Şunu bilmenizi isterim ki, Uludere denilince, aklıma bana taş atanlar gelmeyecek. Benim için canını feda eden, taş yiyen, parmakları kırılan, kafası kırılan insanlar, mert oğlu mert Uludereliler benim aklıma gelecek. Uludere denilince benim aklıma provokatörler gelmeyecek. Ben ve devletim, Uluderelileri çok seviyoruz. Sizlerin de bizi sevdiğinizi biliyorum." Bu sözlerin ardından grubun kendisini alkışlaması üzerine Yavuz, "Lütfen kaybettiğimiz 35 can hatırına beni alkışlamayın. 35 can benim yüreğimi parçaladı. Kafamın kırılması, yüreğimin acısı kadar beni üzmüyor." dedi. Daha sonra makamına geçti. Taziye ziyareti sırasında uğradığı saldırı nedeniyle sağlık raporu aldığını belirten Kaymakam Yavuz, doktorların verdiği raporun ardından durumunu gözden geçireceğini söyledi.

Zaman