Hakan Şükür’den Suç Duyurusu

Olaylar
AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, şike iddianamesi ek klasörlerinde yer alan telefon konuşmalarında kişilik haklarının ihlal edildiği ve hakarette bulunulduğu gerekçesiyle şikayetçi oldu. İstanbul Ad...
EMOJİLE

AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, şike iddianamesi ek klasörlerinde yer alan telefon konuşmalarında kişilik haklarının ihlal edildiği ve hakarette bulunulduğu gerekçesiyle şikayetçi oldu.

İstanbul Adliyesine gelerek Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Başkanı Mahmut Özgener, TFF Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın kardeşi Alaattin Yıldırım hakkında basın savcılığına şikayette bulundu. Şükür ve avukatı saat 15.00 sıralarında geldiği Çağlayandaki İstanbul Adliyesi’nde basın savcısına şikayetini içeren dilekçesini verdi.
 
Adliye çıkışında gazetecilere konuşan Şükür, Türk futbolunun zor günler yaşadığı bir sürecin içinde bulunduğunu söyledi. Bu sürece bu şekilde dahil olmanın kendisini üzdüğünü aktaran Şükür, "Ek klasörlerde ortaya çıkan talihsiz, tatsız ve çok üzücü bir durum nedeniyle buradayım. Bahsi geçen kişileri şikayet için geldim. Hayırlısıyla bundan sonraki süreci takip edeceğiz. Bir televizyon programında bu ek klasörlerde hakkımda çıkan çeşitli küfürleri gördüm. Bu durum beni ve ailemi fazlasıyla huzursuz ve mutsuz etti." dedi.
 
Milletvekili seçilmesinden önce spor dünyasının içinde bulunduğunu hatırlatan Şükür, "Tanıdığım insanlardı, hatta bir tanesini evimde ağırladım. Bu durumun beraber olduğum birinden gelmesi beni çok üzdü. Bundan sonra gelişmeleri takip edeceğiz. Hakkımda konuşulan mevzular çok basit konular değil. Kişilik haklarım her şeyin önünde gelir. Bu düşünceyle her zaman, hukukun üstünlüğüne yemin etmiş bir kişi olarak en yetkili mercii olan adalet önüne geldim ve şikayet dilekçemi verdim. Bundan sonraki süreç ne getirir bilmiyorum." ifadelerini kullandı.
 
Şükür’ün avukatı ise dilekçelerinde Göksel Gümüşdağ, Mahmut Özgener ve Alaattin Yıldırım hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı basın bürosuna suç duyurusunda bulunduklarını anlattı. açıklamanın ardından Şükür ve avukatı adliyeden birlikte ayrıldı.

ahaber.com