Güzel bir uyku isteyenlere

Olaylar
ABD’de California Üniversitesi’nde görev yapan bilim adamları uyku dostu ve düşmanı olan yiyecekler üzerine kapsamlı bir araştırma yaptı. Yüzlerce gıdayı inceleyen bilim adamları son olara...
EMOJİLE

ABD’de California Üniversitesi’nde görev yapan bilim adamları uyku dostu ve düşmanı olan yiyecekler üzerine kapsamlı bir araştırma yaptı. Yüzlerce gıdayı inceleyen bilim adamları son olarak uykunun niteliğinin önemli ölçüde değiştiren tüm yiyecekleri listeledi ve bunları etki şiddetine göre sıraladı.

Yedi yıllık çalışma sonunda kirazın uykuya en iyi gelen gıda olduğu belirlendi. Bilim adamları uyku dostu yiyecekler arasında kirazın yanı sıra süt, mısır gevreği, muz, hindi eti, tatlı patates ve yasemin çayını vazgeçilmezler olarak açıkladı. Listenin diğer tarafında, uykudan önce asla yenilmemesi gereken gıdaların başında ise hamburger geliyor. Ekmek arası pişirilmiş kırmızı et gibi yiyeceklerin yanı sıra şarap, kahve, çay, bitter çikolata, enerji içecekleri, köri sosu ve tavuk yatağa girmeden önce yenmemesi gereken gıdalar arasında yer alıyor.

UYUTANLAR
KİRAZ
SÜT
MISIR GEVREĞİ
MUZ
HİNDİ ETİ
YASEMİN ÇAYI

UYUTMAYANLAR
KAHVE
HAMBURGER
BİTTER ÇİKOLATA
ENERJİ İÇECEĞİ
TAVUK
KÖRİ SOSU

ahaber.com