Güneş Kendini Perşembe Gösterecek!

Olaylar
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre; geçen hafta Türkiye’nin batı kesimlerinden yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, iç kesimlere doğru sokul...
EMOJİLE

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre; geçen hafta Türkiye’nin batı kesimlerinden yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, iç kesimlere doğru sokulacak.
 
Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’de görülen yağışların, yarın ülkenin doğu kesimlerine doğru hareket etmesi bekleniyor.
 
Yağışlı hava, yarından itibaren yurdun iç ve doğu kesimlerini etkisi altına alırken, batı kesimlerde ise etkisini yitirecek.
 
Yağışların, salıyı çarşambaya bağlayan geceden itibaren batı bölgesini terk edeceği ve daha çok Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun doğusunda etkili olacağı tahmin ediliyor.
 
Perşembe sıcaklık artıyor
 
Yağışlı hava, çarşamba gününden itibaren etkisini yitirmeye başlayacak, perşembe gününden itibaren ülke geneli rahat bir nefes alacak.
 
İç kesimlerde sıcaklıklar yarın ve çarşamba günü 3 ila 5 derece azalacak, Marmara ve Ege bölgelerinde ise çarşamba günü sıcaklık 5 ila 7 derece artacak.
 
Ani sıcaklık değişimine karşı vatandaşların, özellikle çocuk ve yaşlıların tedbirli olması istendi.

ahaber.com