Gül’ün Bulunduğu Salonda Bomba Paniği!

Olaylar
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Almanya’nın başkenti Berlin’de konuşma yapacağı Humboldt Üniversitesi’ne bomba ihbarı yapıldı. Cumhurbaşkanı Gül’ün konuşması iptal edildi,...
EMOJİLE

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Almanya’nın başkenti Berlin’de konuşma yapacağı Humboldt Üniversitesi’ne bomba ihbarı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Gül’ün konuşması iptal edildi, üniversite binasındakiler dışarı çıkarıldı

Bu arada terör örgütü PKK sempatizanı bir grup da üniversite önünde gösteri yaptı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bomba ihbarı üzerine boşaltıldıktan sonra arama yapılan ve ihbarın asılsız olduğunun anlaşılması üzerine Humboldt Üniversitesine geldi.

İhbar üzerine arama çalışmalarının yapılmasının ardından üniversite binasının çevresine kurulan güvenlik bariyerleri kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı Gül de öngörülen konuşmasını yapmak üzere binaya geldi.

Gül ile Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Acet ihbar üzerine ayrıldıkları binaya geri döndüler.

Cumhurbaşkanı Gül ile birlikte Hayrünnisa Gül ve oğlu Ahmet Münir de geldi.

Gül, konuşma yapacağı salonun girişinde alkışlarla karşılandı.

Salonda arama yapılmasından sonra Cumhurbaşkanı Gül konuşmasını yaptı:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Humboldt Üniversitesinde yaptığı konuşmada, ”Almanya’nın demokratik ortamından faydalanan ve bunu istismar eden terör örgütüyle ilintili 30-40 kişinin buradaki tehditleri ve bu toplantıyı yaptırmak istememeleri, bu toplantıyı yapma ısrarımız karşısında da bomba ihbarı yapması üzerine güvenlik güçleri konuşmayı bu kadar geciktirdiler. Ama şunu ifade etmek isterim ki burada 30-40 kişiye pes edecek, onların tehdidine, şantajına boyun eğecek halde değiliz. Asla da onlara taviz vermem” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Humboldt Üniversitesinde yaptığı konuşmada, ”Benim Türk vatandaşlarım onlara değil, bana sempati gösterirler. Onları değil, beni severler. Teröre kim taviz verirse, onun arkası gelir. Onun şantajına, tehdidine kim boyun eğerse, onun faturasını o öder. Onun için bu tehditlere, bu şantajlara hiçbir zaman boyun eğmeyeceğimizi ve bunlardan yılmayacağımızı da herkesin görmesini isterim” dedi.