Gül’e 38 Numaralı Forma

Olaylar
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ”Yükselen Türkiye’nin, büyüyen Türkiye’nin en güzel simgelerinden birisi THY oldu. THY’nin bu başarısının daima yükselmesini arzu ediyoruz. Hep sizl...
EMOJİLE

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ”Yükselen Türkiye’nin, büyüyen Türkiye’nin en güzel simgelerinden birisi THY oldu. THY’nin bu başarısının daima yükselmesini arzu ediyoruz. Hep sizleri övdük. Allah nazardan da korusun diyoruz ” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, THY Teknik A.Ş hangarı ve THY Uçuş Eğitim Akademisi’ni gezerek teknisyenler ve havalimanı muhabirleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Gül, THY Genel Müdürlüğü ve THY Teknik olmak üzere toplam 3 saatini THY’ye ayırdı. Cumhurbaşkanı Gül’e ziyareti nedeniyle THY uçağının maketi, Manchester Unitedli futbolcuların imzaladığı bir futbol topu, üzerinde Kayseri’nin plakası olan 38 sırt numaralı Manchester United ve Barcelona formaları ile bir ibrik hediye edildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, THY Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek, THY Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi ve brifing aldı. Gül, brifingin basına açık bölümünde yaptığı konuşmada, uzun zamandır THY Yönetim Kurulu ile bir araya gelmek istediğini ve kısmetin bugüne olduğunu belirterek, ”Yükselen Türkiye’nin, büyüyen Türkiye’nin en güzel simgelerinden birisi THY oldu. THY, içeride ve dışarıda Türkiye’nin simgesi haline geldi. Dünyanın büyük televizyonlarında ve dergilerinde THY reklamlarını gördükçe hepimiz gurur duyuyoruz” dedi. Bir zamanlar televizyon ekranlarına hayvanların gezdiği, otladığı havaalanları ve pistlerin geldiğini hatırlatan Gül, Türkiye içindeki seferlerin artmasıyla artık çok sayıda uçağın iniş ve kalkışına ev sahipliği yaptığını söyledi.

THY ve Anadolujet’in yaptığı uçuşlar Türk halkına çağın bütün imkanlarını sunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, ”Uçakla seyahat edenlerin sayısının artması, uçuş istatistikleri hepimizin göğsünü kabartıyor. Türkiye’nin dört bir yanına THY ve Anadolujet’in yaptığı uçuşlar Türk halkına çağın bütün imkanlarını sunuyor. Bundan dolayı büyük bir gurur duyuyorum. Türkiye’nin dış politikasında da THY’nin ayrı bir yeri var. Bakanlık yaptığım dönemlerde yeni destinasyonlar açılırken bakanlığımızla tartışılır, konuşulurdu. Koordinasyon içerisinde uçuşlar gerçekleşirdi. Şimdi Brezilya’dan Afrika’ya, Pasifiklerden Uzakdoğu’ya, Rusya’dan Avrupa’ya, ABD’nin batı ucuna kadar uçuşlar yapılıyor. Türk bayrağını göklerde ve bütün havaalanlarında görmek bizim için büyük gurur kaynağı oluyor” dedi.

"Allah nazardan korusun"

Havacılığın zor bir sektör olduğunu dile getiren Gül, ”Tamamen hatasız çalışılması gereken, maksimum dikkatin sağlanması gereken, maksimum özen gösterilmesi gereken, tamamen profesyonel bir alan. En ufak bir dış etkiye müsait olmayan bir alan. Sizler İstanbul’u bir nevi HUB haline getirdiniz. Sadece Türkler için değil, Afrika’dan, Asya’dan dünyanın başka kentlerinden gelip dünyanın başka köşelerine ulaşmayı mümkün kıldınız. THY’nin bu başarısının daima yükselmesini arzu ediyoruz. Hep sizleri övdük. Allah nazardan da korusun diyoruz” dedi.

Kayseri’nin plakası olan 38 numaralı formalar hediye edildi
Cumhurbaşkanı Gül’e ziyareti nedeniyle THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve THY Genel Müdürü Temel Kotil tarafından THY uçağının maketi, Manchester Unitedli futbolcuların imzaladığı bir futbol topu, üzerinde Kayseri’nin plakası olan 38 sırt numaralı Manchester United ve Barcelona formaları ile bir ibrik hediye edildi. Brifing, daha sonra basına kapalı olarak devam etti. Brifinge, THY Yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticiler katıldı.

THY Tekniği gezdi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, THY Genel Müdürlüğü’nü ziyaretinin ardından THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve THY Genel Müdürü Temel Kotil ile birlikte Turkish Do&Co İkram Hizmetleri A.Ş’yi ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Gül ve THY yöneticileri basına kapalı olarak gerçekleştirilen bu ziyaretin ardından Hamdi Topçu ve Temel Kotil ile birlikte THY Teknik A.Ş hangarına geldi.

Teknisyenler ile hatıra fotoğrafı çektirdi
THY Teknik A.Ş çalışanları tarafından alkışlarla karşılan Gül, çalışanların hatırını sorarak onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Gül’e hangar ziyareti sırasında THY Teknik A.Ş’nin Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda kuracağı Havacılık Bakım Onarım ve Modifikasyon Merkezi’nin (HABOM) maketi önünde, HABOM Projesi hakkında bilgi verildi.

THY’ye 3 saatini ayırdı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, THY Genel Müdürlüğü ve THY Teknik A.Ş olmak üzere toplam 3 saatini THY’ye ayırdı. Gül, ziyaret sırasında kendisini izleyen Atatürk Havalimanı’nda görev yapan havacılık muhabirleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Cumhurbaşkanı Gül, fotoğraf çekimi sırasında muhabirlere ”Siz burada mı görev yapıyorsunuz?” diye sordu. Muhabirlerden ”evet” yanıtı alan Gül, ”Havacılık haberlerini ve programlarını özellikle ilgiyle takip ediyorum” dedi. THY Teknik A.Ş Genel Müdürü İsmail Demir, ziyaretin anısına Cumhurbaşkanı Gül’e çini bir tabak hediye etti.Cumhurbaşkanı Gül ve THY yöneticileri daha sonra Florya’daki THY Uçuş Eğitim Akademisi’ni de ziyaret etti. Gül’ün buradaki ziyareti basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Gökhan ARTAN / AHT