Gazze’ye Şimdi de Yahudi Gemisi…

Olaylar
İsrail’in Gazze’ye yardım taşıyan gemilere yaptığı sert müdahale sadece Müslümanları değil Yahudileri de ayağa kaldırdı. Başta İran ve Lübnan olmak üzere birçok ülke Gazze’ye yeni ya...
EMOJİLE

İsrail’in Gazze’ye yardım taşıyan gemilere yaptığı sert müdahale sadece Müslümanları değil Yahudileri de ayağa kaldırdı. Başta İran ve Lübnan olmak üzere birçok ülke Gazze’ye yeni yardım gemileri göndereceklerini açıklarken, İsrail’i en zor durumda bırakacak haber Almanya’dan geldi.

“Ortadoğu’da Barış İçin Yahudi Sesi” adlı derneğe mensup Alman Yahudiler, Gazze’ye ablukanın kaldırılması için temmuz ayı başında bir yardım gemisi ile yola çıkacaklarını açıkladı. 16 Alman Yahudi barış gönüllüsünün katılacağı yardım  gemisi Gazzeli çocuklar için okul malzemeleri, şeker ve müzik enstrümanları taşıyacak. Gemide ayrıca Gazzeli çocuklara bu enstrümanlarla müzik eğitimi vermek için müzisyenler de bulunacak.

İran’dan da filo gidiyor

Bu Yahudi gemisine eşlik etmek için içinde İngiltere, İsveç ve Amerika’dan Yahudilerin ve gazetecilerin yer aldığı bir gemi daha kalkacak. İran Kızılayı da Gazze’ye iki yardım gemisi gönderileceğini açıkladı. İçinde gıda ve diğer yardım  malzemeleri olacak gemilerin bu hafta sonunda Gazze’de olması planlanıyor. Gemilerin İran Devrim Muhafızları eşliğinde Gazze’ye gitmesi hedefleniyor.