FETÖ/PDY’nin yönetim şeması ele geçirildi

Olaylar
Manisa merkezli 5 ilde yapılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, örgütün sözde ‘Manisa Valisi’ ve ‘Manisa Emniyet MüdürüR...
EMOJİLE

Manisa merkezli 5 ilde yapılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, örgütün sözde ‘Manisa Valisi’ ve ‘Manisa Emniyet Müdürü’ gibi yönetim şeması da ele geçirildi.

Manisa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürülüğü ekiplerince geçen hafta 5 ilde gerçekleştirilen operasyonda, örgütün bir yönetim şeması hazırladığı ve bu şemadaki yapılanma içerisinde ‘sözde vali’ ve ‘sözde emniyet müdürü’ tayin edildiği ortaya çıktı.

Operasyon kapsamında aranan örgütün bu ildeki eğitim kurumlarının genel koordinatörü Abdurrahim Şahin’in yapılanma içerisinde ‘Manisa Valisi’ olarak anıldığı belirtildi.

Öte yandan, AFAD Manisa Şube Müdürü olarak görev yapan Cemalettin Altay’ın sözde ‘Manisa İl Emniyet Müdürü’ olduğu, bu kişilerin örgütün paralel yapılanmasındaki alt kadrolarda yer alan sözde şube müdürleri, imam ve öğretmenlerle her hafta düzenli toplantı yaparak, örgütün faaliyetlerini yönettiğinin ortaya çıktığı öğrenildi.

Yapılan operasyonda, sözde emniyet müdürü ve şube müdürlerinden oluşan 10’a yakın ismin gözaltına alındığı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı, hakkında yakalama kararı bulunan sözde ‘Manisa Valisi’ Abdurrahim Şahin’in halen firari olarak arandığı kaydedildi.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY’ye yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında, 17 Mayıs’ta Manisa merkezli 5 ilde yapılan operasyonda gözaltına alınan ve ‘terör örgütüne üye olmak ve örgüt adına faaliyetlerde bulunmak’ suçlamasıyla hazırlanan fezlekeyle adliyeye sevk edilen 20 kişiden 15’i tutuklanmış, diğer 5 şüpheli ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.