F.Bahçeliysen basıp gideceğim

Olaylar
ERZURUM’un Aşkale İlçesi’nde 10 kişinin yaralandığı trafik kazasına giden Kaymakam Mustafa Fırat, sedyede yaralı yatan Selim Özkurt’u uyanık tutmak için futbol sohbeti yaptı Kaza, bu...
EMOJİLE

ERZURUM’un Aşkale İlçesi’nde 10 kişinin yaralandığı trafik kazasına giden Kaymakam Mustafa Fırat, sedyede yaralı yatan Selim Özkurt’u uyanık tutmak için futbol sohbeti yaptı

Kaza, bugün saat 12.45 sıralarında Erzurum- Erzincan Karayolu’nun Çayköyü yakınlarında meydana geldi. Erzurum’dan Aşkale İlçesi’ne giden 33 yaşındaki Selim Özkurt yönetimindeki 41 R 9250 plakalı minibüs, sürücünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu yoldan çıktı. Yolcularla sohbet ederken sürücünün dikkatinin dağılması sonucu karşı yola geçen minibüs takla attı. Karların içerisinde kalan minibüsdeki 10 kişinin feryadı üzerine yoldan geçenler kurtarma çalışması başlattı. Kazada, araştırma yapmak üzere Atatürk Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinden gitmek için yola çıkan ve kazada yaralanan 9 öğrenci ile sürücü, kara ve hava ambulansları ile Erzurum’daki hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan 3’nünün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

 

Yaralıların tamamı hastaneye kaldırılırken yer olmadığı için sedye üzerinde bir süre kaza yerinde bekletilen sürücü Selim Özkurt soğuktan titremeye başlayınca çevredekiler kabanlarını çıkarıp üzerine örttü. Ambulans beklenirken kaza haberini duyup kısa olay yerine gelen Kaymakam Mustafa Fırat, beklemekten sıkılan ve uyumak üzere olan sürücü Selim Özkurt’u ayık tutmak için sohbete girişti. Kaymakam Fırat’ın, yaralıya moral vermek ve motive etmek için şöyle soybet etti: Kaymakam: Fenerbahçeli falan değilsin değil mi? Fenerbahçeli isen ben basıp gideceğim. O yüzden Beşiktaşlı isen kalacağım. Yaralı Selim Özkurt: Sen böyle yapıyorsun, ben iyice korkmaya başladım.

(Kahkaha ile gülen Kaymakam yaralıyı da gülümsetti) Kaymakam: Şimdi ben kaymakamım. Ama Beşiktaşlıların kaymakamı olduğum için ister istemez Fenerbahçeli oldu mu çok alakadar olmamaya çalışıyorum. Allah’a şükür bir şeyin yok. Biraz üşüyeceksin. Kusura bakma. Geliyor arkadaşlar. Herkes seferber oldu. İnşallah iyi olacaksın.

haber7.com