Evlilik Yıl Dönümünde Böbreğini Verdi

Olaylar
Isparta’nın Yalvaç ilçesinde yaşayan Cennet Aydın, böbrek hastası olan 15 yıllık eşi Osman Aydın’a, evlilik yıl dönümlerinde böbreklerinden birini vererek sağlığına kavuşmasını sağladı. Ak...
EMOJİLE

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde yaşayan Cennet Aydın, böbrek hastası olan 15 yıllık eşi Osman Aydın’a, evlilik yıl dönümlerinde böbreklerinden birini vererek sağlığına kavuşmasını sağladı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinden yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 9 yıldır böbrek hastası olan Osman Aydın’ın (37) böbreklerinin işlevi yüzde 12’ye düşünce diyalize girmek zorunda kaldı.

Eşinin diyalize mahkum olmasını istemeyen Cennet Aydın (34), böbreklerinden birisini evlilik yıl dönümünde eşine bağışlayarak hayat verdi.

Aydın çiftinin evlilik yıldönümü olan 7 Temmuz’da Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsünde gerçekleştirilen başarılı operasyonla Osman Aydın yaşama tutundu.

Evlendikleri ilk günden bu yana hiç kavga etmediklerini dile getiren Osman Aydın, "15 sene önce eşimin kalbini çaldım. Şimdi de böbreğini aldım.

Evliliğimizi bugüne kadar sevgi, saygı ve anlayış çerçevesinde yürüttük. Üç çocuğumuzla mutluluk içinde yaşadık. 9 yıldır böbrek hastasıyım. Böbreklerimdeki fonksiyon kaybı giderek arttı. Ama eşim diyalize girmeden evlilik yıl dönümümüzde beni yeniden yaşama bağladı. Ona minnettarım" ifadelerini kullandı.

Ev hanımı Cennet Aydın da bir an bile düşünmeden böbreğini eşine verdiğini belirterek, şunları kaydetti: "Ameliyat tarihini özellikle evlilik yıl dönümümüz olarak seçtik.

Doktorlarımızdan 7 Temmuz’da bizi ameliyata almalarını istedik. Onlar da bizi kırmadılar. Böylelikle eşime en güzel evlilik yıl dönümü hediyesini vermiş oldum.

Ameliyatımız başarılı geçti, doktorlarımıza ve hemşirelerimize çok teşekkür ediyorum." Operasyonu gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü Cerrahi Sorumlusu Doç. Dr. Ayhan Dinçkan, Aydın çiftinin sağlık durumunun son derece iyi olduğunu belirtti.
Cennet Aydın taburcu edilirken, eşi Osman Aydın kısa bir süre daha gözlem altında tutulacak.

Milliyet