Erdoğan’a küfreden Aytaç görevden alındı

Olaylar
Sosyal medyada Başbakan’la ilgili küfürlü mesajlar atan Polis Akademisi öğretim üyesi Aytaç, hakkında devam eden soruşturmaların sonucu dün görevden alındı. Polis Akademisi öğretim üyesi ve Sama...
EMOJİLE

Sosyal medyada Başbakan’la ilgili küfürlü mesajlar atan Polis Akademisi öğretim üyesi Aytaç, hakkında devam eden soruşturmaların sonucu dün görevden alındı.

Polis Akademisi öğretim üyesi ve Samanyolu Haber programcısı Önder Aytaç’ın twitter hesabından Başbakan Erdoğan’a ağza alınmayacak küfürler etmesi tepkilere neden olurken Aytaç dün de ölçüsüz üslubunu sürdürdü.

Aytaç, gazete ve internetteki yazıları nedeniyle daha önce hakkında açılan soruşturmalar tamamlanınca dün görevden alındı. Sosyal medyada eleştiri konusu olan Aytaç kendini ‘Parmaklarım klavyeye büyük geldi, sehven öyle yazdım" diye savundu ve ‘bana terbiye vermeye kalkanlar öncelikle ustammmın kapalı kapılar ardındaki sin-kaflı konuşmalarına baksınlar ki yakışır ustama bu yakışır’ diyerek hakarete devam etti. Aytaç kendi değerlendirmelerinin yanı sıra twitter hesabından takipçilerinin eleştirilerine yanıt verdi.

AYNI HATA DEYİP TEKRAR YAZDI

Ancak Aytaç’ın yanıtlarında yine sıkça aynı harf hatalarını yaparak sürkeli ‘hata yapıyormuş’ mesajı vermesi ise dikkat çekti. Aytaç@Muvahhid23 adlı takipçisine ‘yazıcam am k-orkmasınlar yazacaklarımdan’ diye yanıt verdi. ‘Hocam; Suriye-İran ilişkilerimizi içimizdeki Acem(i)ler açısından da bakarak bir değerlendirme yazısı yazar mısınız?’ diye yazan bir takipçisine de ‘daha ne yazayım yahu Allah askına okusun am a k-adreşlerimiz akp deki danışman olanlar’ şeklinde yanıt verdi. Akademisyene yakışmayan üslubuyla yazılarını sürdüren Aytaç’ın kendisini eleştirenlere ise twitter hesabından şu cevabı verdi: "…bana saldırmaya kalkanlara cevabim yildiz tilbenin diliyke verilir; yürü anca gidersin"

"Önder Aytaç’tan Erdoğan’a küfürlü mesaj" başlıklı haberi okumak için tıklayın!

"Önder Aytaç geri adım atmıyor" başlıklı haberi okumak için tıklayın!

Star