Dokuma Tezgahları Engelleri Kaldırıyor

Olaylar
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), özürlü bireylerin önündeki engelleri kaldırmaya devam ediyor. Özürlü bire...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), özürlü bireylerin önündeki engelleri kaldırmaya devam ediyor.

Özürlü bireylerin mesleki donanımlarını arttırmak amacıyla İSÖM’ün düzenlediği eğitim faaliyetlerine, Sivil Toplum Kuruluşları destek oluyor.
 
Özürlü bireylerin İSÖM Özürlü Merkezi kurslarda üstün başarı göstermesi, yapılan halı üretimlerinin büyük beğeni ve talep görmesi, onlar için ayrı bir meslek dalının oluşmasını sağladı.
 
Halı Dokuma Eğitimlerine artan talep üzerine İSÖM, 2011 – 2012 eğitim döneminde halı dokuma eğitimlerini yaygınlaştırma kararı aldı. Eğitim kapasitesinin arttırılmasına dönük çalışmalar neticesinde daha çok özürlü öğrencinin kurslardan faydalanması amacıyla İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İSTESOB) İSÖM’e 10 adet halı dokuma tezgâhı hibe edecek.
 
Dokuma Tezgâhlarının Teslim Töreni Bakırköy İSTESOB Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek. İSÖM Özürlü Çocuklar Gösteri Sanatları grubunun gösterisiyle başlayacak olan tören, protokol konuşmaları ile son bulacak.
 
Halı Tezgâhı Teslimi Etkinlik Programı:
 
14.00-Açılış
 
14.30-Özürlü Mehter Takımı gösterisi
 
15.15-Halı Tezgâhı Teslimi
 
Katılım Belgesi Dağıtım Töreni
 
Teşekkür Belgesi Dağıtım Töreni
 
Berat takdimi
 
Tarih: 26 Ocak 2012 Perşembe
Saat: 14.00
Adres: İSTESOB Toplantı Salonu
Kartaltepe Mh. Alpay İzer Sk. No:12 İncirli – BAKIRKÖY/İST