Doğalgazda Kesinti Olmayacak

Olaylar
Yeni duyuruda, yoğun kullanım dolayısıyla iletim sisteminde oluşan basınç düşüklüğü yüzünden sadece ‘kesintili tarife’den gaz kullananlara uyarı yapıldığı, diğer konut ve sanayici tüketici...
EMOJİLE

Yeni duyuruda, yoğun kullanım dolayısıyla iletim sisteminde oluşan basınç düşüklüğü yüzünden sadece ‘kesintili tarife’den gaz kullananlara uyarı yapıldığı, diğer konut ve sanayici tüketicisine kısıntı veya kesinti yapılmayacağı ifade edildi.
 
BOTAŞ’ın ilk açıklamasının Cihan tarafından kamuoyuna duyurulmasının ardından şirketten yeni bir açıklama yapıldı. İlk açıklamada Marmara ve Ege’de konutlar dahil olmak üzere doğalgaz kesintileri yaşanabileceği kaydedilmişti. İnternet sitesine konulan son duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:
 
"Son bir kaç günden beri tüm yurdumuzu etkileyen soğuk hava koşulları nedeniyle günlük doğal gaz kullanımında pik seviyelere ulaşılması neticesinde, iletim sistemimizin bazı kısımlarında oluşan basınç dengesizliğini bertaraf etmek amacıyla, kesintili tarifeden gaz kullanan tüketicilere ve yedek yakıt sistemi bulunan bazı elektrik üretim santrallerine yönelik birkaç günlüğüne bir düzenleme yapılmıştır. Bu düzenlemenin, Konut ve Sanayi tüketicilerine kısıntı veya kesinti şeklinde bir yansıması olmayacaktır.

ahaber.com