DHKP-C’nin ilk hedefi Erdoğan

Olaylar
Yunanistna’da faaliyetlerine eskisi gibi devam edemeyen DHKP-C terör örgütü Suriye’ye yerleşmek için Şam yönetimiyle görüşme başlattı. Örgüt Beşşar Esad’dan kamp alanı istedi. Esad’la görüş...
EMOJİLE

Yunanistna’da faaliyetlerine eskisi gibi devam edemeyen DHKP-C terör örgütü Suriye’ye yerleşmek için Şam yönetimiyle görüşme başlattı. Örgüt Beşşar Esad’dan kamp alanı istedi. Esad’la görüşmelerin sürdüğü belirtilirken DHKP-C terör örgütünün Türkiye sınırına yakın kamp alanından Türkiye’de ses getirecek eylem yapacağı kaydedildi.

DHKP-C terör örgütünün bu kararı almasında Türkiye’de yapılacak eylemler için Avrupa’dan mühimmat getirmenin zor olması etkili olduğu ifade edildi. Suriye’de mühimmat konusunda hiç zorlanmayacağını düşünen örgütün Ankara ve İstanbul’da eylemler planladığı bildirildi. Örgüt’ün ilk hedefinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu öğrenildi. İkinci hedefte ise Emniyet binaları ve karakolların olduğu kaydedildi.

80 kişilik anti terör timi

DHKP-C terör örgütünün polisi ve AK Parti’yi hedef alması sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçerek Başbakanı korumak için 80 kişilik özel ekip kurdu. Başbakanın korumalarından ayrı çalışan bu ekip ani saldırılar ihtimaline karşı çevrede kuş uçurtmuyor. Terörle mücadele polislerinden oluşturulan 80 kişilik özel ekip dönüşümlü olarak Başbakanlık Binası, AK Parti binası ve Başbakanın Keçiören’deki evini 24 saat koruyor. Özel ekibin olası saldırılara karşı istihbarat topladığı belirtilirken aynı zamanda saldırı gerçekleşmeden saldırıları önleyici tedbirler aldıkları kaydedildi. Sivil Terörle Mücadele Ekipleri’nden oluşan tim arasında ağır silahlı polislerin yanı sıra keskin nişancılar da yer alıyor. Başbakanlık, AK Parti ve Başbakan Erdoğan’ın evi civarında denetleme de yapan ekipler olası eylemleri de gerçekleşmeden önlüyor. Bazı şüpheli şahıslarla ilgili kimlik kontrolü yapılırken bazı şüphelilerin ise gözaltına alınarak sorgulandığı ifade edildi.

Stargazete.com