Depremzede Öğrencilerin ‘Takdirlik’ Azmi

Olaylar
Van’daki depremden sonra okullarından ayrılarak eğitimlerine İzmir’de devam eden 7 öğrenci, takdir ve teşekkür belgeleri alarak Van’daki ailelerinin yüzünü güldürdü. Vanlı depremzede...
EMOJİLE

Van’daki depremden sonra okullarından ayrılarak eğitimlerine İzmir’de devam eden 7 öğrenci, takdir ve teşekkür belgeleri alarak Van’daki ailelerinin yüzünü güldürdü.

Vanlı depremzede öğrencilerin karneleri, talepleri üzerine diğer arkadaşlarından önce verildi. Bu öğrencilerden Melike Suvaroğlu, duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Van’da kalan babam benden çok şeyler bekliyor. Onun en büyük ümidiyim. Beklentilerini karşılıksız bırakmayacağıma söz verdim. Karnemi babama göstermek için sabırsızlanıyorum."

Şirinyer Anadolu Lisesi’nde eğitimine devam eden ve teşekkür belgesi almaya hak kazanan 9. sınıf öğrencisi Melike Suvaroğlu, depremden sonra annesi ve kardeşiyle İzmir’deki teyzesinin yanına yerleşmiş. Memur olan babası ise depremzedelere yardım etmek amacıyla Van’da kalmış. Bir ay uzak kaldığı derslerindeki eksikleri gidermek için sabahlara kadar ders çalıştığını kaydeden Suvaroğlu, arkadaşlarının ve öğretmenlerinin desteğiyle İzmir’e çabuk uyum sağladığını, öğretmenleriyle yaptığı bire bir derslerle de arkadaşlarıyla arasındaki farkı kapattığını söyledi. Suvaroğlu, "Bu dönem teşekkür belgesi aldım ama ikinci döneme hedefim takdir belgesi almak. Van’da kalan babam benden çok şeyler bekliyor. Onun en büyük ümidiyim. Ümitlerini karşılıksız bırakmayacağıma söz verdim. Babam beni İzmir’e gönderirken ‘Tek amacın okumak olsun’ dedi. Yarıyıl tatilinde gelecek, ona karnemi ve belgeyi göstermek için sabırsızlanıyorum." diye konuştu.

Evleri yıkıldıktan sonra İzmir’e, amcasının yanına gelen Çamlıkule İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Kenan Koçarslan, aldığı takdir belgesi ile Van’da çadırda kalan anne ve babasının yüzünü güldürdü. Aynı okulda 4. sınıfı okuyan Eren Hastunç takdir, 5. sınıftaki Erkan Hastunç ile 6. sınıftaki Ercüment Yalçın ve Sima Yıldız da teşekkür belgesi aldı. Recep Ersayın İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Yunus Emre Arvas da takdir belgesi aldı