CHP’nin Çağrısı Kimseyi Etkilemez!

Olaylar
Haber: Arzu Erdoğral Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Burdur’daki toplu açılış töreninde CHP’yi çok sert eleştirdi. Erdoğan CHP’li milletvekillerinin bir araya gelerek halkı direnmeye ...
EMOJİLE

Haber: Arzu Erdoğral

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Burdur’daki toplu açılış töreninde CHP’yi çok sert eleştirdi. Erdoğan CHP’li milletvekillerinin bir araya gelerek halkı direnmeye çağırdıklarını belirterek, CHP’ye ”Eşkiya mısınız siz?” diyerek çıkıştı. Bu konuya önceki gün "on5yirmi5" olarak dikkat çekmiş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ile görüşmüştük.

CHP’nin, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay ile ilgili yasa tasarılarının “Nazi iktidarı dönemi yargı yapılanması” ile benzer olduğunu bildirerek vatandaşlara“baskıya ve faşizme karşı direnme hakkını” kullanmaları çağrısında bulunmasıyla ilgili olarak 0n5yirmi5’e konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı  Abdülkadir Aksu “Dünya değişiyor. Onlar çok gerilerde kalmışlar. Bu çağrılar hiçbir şekilde hiç kimseyi etkilemez. Onların çağrıları sadece kendilerini etkiler” dedi.

CHP’NİN ÇAĞRISI KİMSEYİ ETKİLEMEZ

CHP’nin faşist yargı sistemine direnin çağrısını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu tür çağrılar özellikle gençleri nasıl etkiler?

Vatandaş milletvekili neden seçer? Ankara’ya gitsin kendisini temsil etsin verdiği görevleri yerine getirsin diye seçer. CHP’nin Sayın Genel Başkanı ve milletvekilleri yapması gereken görevleri yapmıyorlar, dönüp kendilerini gönderen millete görev yüklüyorlar. Ne yapılması gerekiyorsa kendilerinin yapması gerekiyor. Millet onları gönderdi ki kendi dertlerine çözüm üretsinler, bu meseleleri çözsünler, bununla uğraşsınlar. Geriye dönüp de seni gönderenden bir şey beklenir mi? Bu o zaman acziyeti ifade eder. Bu o zaman, “siz beni seçtiniz, gönderdiniz sağ olun ama biz görevimizi yapamıyoruz” anlamına gelir. Bence milletimizi memnun edecek, onların arzu ve isteklerine cevap verecek projeler üretsinler, önümüzde seçim var. Ne yapacaklarını kamuoyuna açıklasınlar. Onun hazırlığını yapsınlar.

Özellikle şunu da belirtmek istiyorum o kelimeyi (faşist yargı) çok yanlış kullanıyorlar. Çok ayıp ediyorlar. Yani bu ideolojik tabirlerin zamanı geçti. Dünya değişiyor. Onlar çok gerilerde kalmışlar. Bu çağrılar hiçbir şekilde hiç kimseyi etkilemez. Onların çağrıları sadece kendilerini etkiler.

BULANIK SUDA BALIK AVLAMAK İSTEYENLER VAR

Öte yandan TBMM Genel Kurulu’nda, Torba Tasarısı görüşmeleri sırasında BTP milletvekili Akın Birdal’ın “Bi Ermeni Var adlı kitabın yazarı Bugün Gazetesi Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan’a içinde Kaleşnikof mermisi ve beyaz bere bulunan kutu gönderilmesi” konusunu gündeme getirerek, gerekenlerin yapılması konusundaki ifadeleri ile ilgili görüşlerini sorduğumuz Aksu şöyle konuştu:

“Bu tür ortamlarda bir takım şeyler yaratmak, bulanık suda balık avlamak isteyenler var. Ortalığı karıştırmak isteyenler var. Ben halkımızdan daha dikkatli olmasını bekliyorum. Vatandaşımız sağduyuludur, dikkatlidir. Bu tür oyunlara gelmez diyorum. Zaten hükümetimiz gerekli önlemleri alır. Güvenlik güçlerimiz tarafından da gereken yapılıyor. Endişeniz olmasın. “