Çarşı lideri Taksim’de bıçaklandı

Olaylar
Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’yla birlikte eylemlere destek vermek için Gezi Parkı’na giden Bülent Ergenç, iddiaya göre bir seyyar satıcıyı içki satmaması yönünde uyarmasının ardı...
EMOJİLE

Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’yla birlikte eylemlere destek vermek için Gezi Parkı’na giden Bülent Ergenç, iddiaya göre bir seyyar satıcıyı içki satmaması yönünde uyarmasının ardından satıcı tarafından bıçaklandı. Aldığı bıçak darbesiyle yaralanan Ergenç, hastaneye kaldırıldı. Ergenç’in durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olay, saat 23.00 sıralarında Gezi Parkı içinde meydana geldi. İddiaya göre, seyyar içki satan şahsı satış yapmaması yönünde uyaran ve dışarı çıkmasını isteyen Ergenç ile satıcılar arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine bıçağını çeken şahıs, Ergenç’in bir anlık dalgınlığından faydalanarak kasığından bıçakladı. Yaralanan Ergenç, arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Şahıs ise olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi.

İçki satanları dışarı çıkardığı sırada satıcılardan biri tarafından dalgınlığından faydalanılarak bıçaklandığını söyleyen Ergenç, “Biz Çarşı grubu olarak içki satışını seyyar satıcılara yasaklamıştık. Akşam dolaştığımızda birkaç tanesini dışarı çıkardık. Üçüncü şahsı da dışarı çıkartırken sorun çıktı. Ondan sonra dönerken sivil bir şahıs tarafından bıçaklandım. Mavi elbiseli bir şahıs kaçıyordu, arkadaşlarıma gösterdim. Bıçaklayan kaçıyor yakalayın diye. O anda arkadaşlarıma bıçaklandığımı söyledikten sonra beni revire götürdüler. Revirde ilk müdahale etmeye çalıştılar. Ancak orada yapılamayacağını söyleyince hastaneye getirdiler. Bir arkadaşımın vasıtasıyla buraya geldim, operasyon burada yapıldı. Sosyal medyada Çarşı grubu arasındaki kutuplaşma dolayısıyla bu olayın çıktığına ilişkin haberlere itibar edilmesin, kesinlikle öyle bir şey yok. Çarşı grubunda herkes kardeştir” dedi.

“GEZİ PARKI’NDA İÇKİ İÇİLMESİNE KARŞIYIM”

Çarşı grubu olarak Gezi Parkı’nda içki satışına ve içilmesine karşı olduklarını söyleyen Ergenç, “Ben Gezi Parkı’nın bir mücadele yeri olduğunu, burada içki satılmasını ve içilmesinin yanlış olduğunu söylüyorum. Burada insanların ortak dayanışması, ortak yaşam şartlarında yaşamaları gerektiğini düşünüyorum. Sosyal ve kültür sanat etkinliklerinin ön plana çıkarılması gerektiğini söylüyorum” diye konuştu.

Haber 7