Çarşı Gezi Eylemleri için para aldı iddiası

Olaylar
Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın Gezi Eylemlerine katılmak için 25 bin TL aldıkları iddiası dikkat çekti. Savcı Muammer Akkaş bu soruyu gözaltına alınan Çarşı liderlerine de sordu.  Gezi Parkı e...
EMOJİLE

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın Gezi Eylemlerine katılmak için 25 bin TL aldıkları iddiası dikkat çekti. Savcı Muammer Akkaş bu soruyu gözaltına alınan Çarşı liderlerine de sordu. 

Gezi Parkı eylemelerinde aktif rol üstlenen Beşiktaş taraftar grubu çarşı ile ilgili çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Ergenekon savcısı Muammer Akkaş tarafından yapılan sorguda Çarşı üyelerinin bir telefon tepesinde Gezi eylemelerine katılmaları için 25 Bin TL aldıklarına dair sözlerin olması dikkat çekti. Savcı olayı Çarşı üyelerine de sordu.

“OLAYLARA KATILMAK İÇİN 25 BİN TL ALDINIZ MI?”
Bir telefon tapesinde iki şüphelinin kendi arasında yaptığı konuşmada, ‘Gezi eylemlerine dahil olmak karşılığında B.E, 25 bin tl aldı.’ sözleri Çarşı’nın liderlerinden B.E, C.Y ve E.Ö’ye sorulduğu şüphelilerin “Söz konusu konuşmadan haberleri olmadığını, eylemler için kimseden herhangi bir para almadıklarını” söylediği öğrenildi.

ÇARŞI ÜYELERİNDEKİ SUÇ UNSURLARI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Gezi Parkı olayları kapsamında gözaltına alınan Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın bazı üyelerinden ele geçirildiği belirtilen suç unsurlarının yer aldığı görüntüleri basın mensuplarına dağıttı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından aralarında Çarşı üyelerinin de bulunduğu 20 kişinin adliyeye sevk edilmesinin ardından, şüphelilerin gösterdiği yerlerde ele geçirilen suç unsurlarının yer aldığı görüntüler gazetecilere dağıtıldı.

Görüntülerde 3 tabanca, bu tabancalara ait çok sayıda mermi, bıçaklar, kamalar, gaz maskeleri, 1 patlamış ve 1 patlamamış gaz bombası, yüz maskeleri dikkati çekiyor.

Rota Haber