Beştepe, 81 ilden kadınları ağırlayacak

Olaylar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir ilk daha… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenecek bir etkinlikle kutlanacak. Erdoğan, 81 ilden Ankara’ya gelecek kadınlar...
EMOJİLE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir ilk daha… 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenecek bir etkinlikle kutlanacak. Erdoğan, 81 ilden Ankara’ya gelecek kadınları eşi Emine Erdoğan ile birlikte Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlayacak. 

MİLLETİN EVİNDE BİR İLK

Şehit annesinden tarım işçisine varana kadar toplumun tüm kesimlerinden kadınların davet edildiği etkinliğe, iş, siyaset, bilim, sanat ve spor dünyasına başarılarıyla damga vurmuş kadınlar da katılacak. Milletin Evi’nde gerçekleştirilecek resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan konuklarıyla özel olarak ilgilenecek. 

ŞİDDET GÜNDEMDE

Dünya Kadınlar Günü’nü nedeniyle 81 ilden Ankara’ya davet edilen kadınlara seslenecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türk kadınının fedakarlıklarına dikkat çekeceği ve 2023 vizyonu kapsamında kadının toplumsal hayatta daha etkin görev ve sorumluluklar üstlenmesi gerektiğine vurgu yapacağı ifade ediliyor. Erdoğan’ın konuşmasında, kadına yönelik şiddet ve istismarla mücadeleye de değineceği de belirtiliyor.   

TUSK ile terör zirvesi 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mabeyn Köşkü’nde AB Konseyi Başkanı Donald Tusk’u kabul etti. 1 saatlik görüşmede Tusk, Ankara ve Diyarbakır’daki  terör saldırılarını kınadı ve taziyelerini iletti. AB olarak Türkiye’nin yanında olduklarını söyleyen Tusk’un gündeminde Suriye de vardı.  Resmi programda olmasına rağmen Erdoğan, Tusk ile ortak basın toplantısı düzenlemedi.

O hakarete 50 bin liralık dava 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici’ye, 1 Mart 2016’da TBMM Genel Kurulu’ndaki “Psikolojik tedaviye tabi tutalım. Çünkü şuurunu kaybetmiş” şeklindeki hakaretleri nedeniyle 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı. 

Selfie için yarıştılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını İstanbul’da Hazreti Ali Camii’nde kıldı. Çıkışta vatandaşlar Erdoğan ile fotoğraf çektirdi.-Akşam