Bayrampaşa’ya Malezya’dan önemli ziyaret

Olaylar
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Malezya Cedah Eyalet Başbakanı Azizan Abdulrezzak’ı makamında kabul etti. Malezya Cedah Eyalet Başbakanı Azizan Abdulrezzak’ın bu ziyaretinden ol...
EMOJİLE

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Malezya Cedah Eyalet Başbakanı Azizan Abdulrezzak’ı makamında kabul etti. Malezya Cedah Eyalet Başbakanı Azizan Abdulrezzak’ın bu ziyaretinden oldukça memnun kaldığını ifade eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, iki Müslüman ülkenin arasındaki ilişkileri yakinen takip ettiğini belirtti. Başkan Aydıner, ayrıca Malezya’nın yüzde 60’ının Müslüman olması ve Arapça’nın geçerli bir dil olmasının kendisi için çok büyük önem arz ettiğini ifade etti.

Türkiye’de olduğu için çok mutlu olduğun söyleyen Azizan Abdulrezzak, Türkiye’ye en son Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı dönemindeki daveti üzerine geldiğini ve dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı R. Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiğini dile getirdi. Abdulrezzak, Türkiye’ye yeniden gelme amacının Türkiye’deki iş adamlarını Melazya’ya yatırım yapmak üzere davet etmek olduğunu ifade etti. Yatırım için gelen işadamlarına gerekli bütün yardımları yapacaklarını ifade eden Abdulrezzak, Türkiye ve Malezya arasında ekonomik anlamada bir iş birliği oluşmasını arzu ettiğini, özellikle kendi eyaleti ve Bayrampaşa ilçesi arasında bu ilişkinin geliştirilmesini istediğini söyledi.

MALEZYA BAŞKANINDAN OSMANLI TUĞRALI VAZO HEDİYESİ

Görüşmenin ardından Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Malezya Cedah Eyalet Başbakanı Azizan Abdulrezzak’a "su ibriği" hediye etti. Azizan Abdulrezzak ise Başkan Aydıner’e Osmanlı tuğralı bir vazo hediye etti.