Bayrağı indirmek isteyen provokatör tutuklandı

Olaylar
İstanbul Gaziosmanpaşa’da hastane bahçesindeki Türk bayrağını indiren ve ardından da hastane yakınındaki polis merkezinin bayrağını indirmeye çalışan Ali U. Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevk ...
EMOJİLE

İstanbul Gaziosmanpaşa’da hastane bahçesindeki Türk bayrağını indiren ve ardından da hastane yakınındaki polis merkezinin bayrağını indirmeye çalışan Ali U. Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevk edildi. Şahsın ayaklarının çıplak olduğu görüldü. Hürriyet’in haberine göre adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından Ali U. hakkında tutuklama kararı verildi.

İstanbul’a 15 gün önce gelen ve ağabeyinin yanında yaşayan 28 yaşındaki şizofreni hastası Ali Uçkun, dün Küçükköy Özel Asya Hastanesi’ne gelerek burada asılı Türk bayrağını indirdi. Ardından Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelen Uçkun, bu kez de buradaki burada asılı bayrağı indirmeye çalıştı. Asılı bayraklardan ilkini indiren zanlı, ikincisini indirmek isterken polis tarafından engellendi. Polisi bıçak çekerek tehdit eden zanlı, ikinci bayrağı indirmek için direğe tırmanmaya çalışırken bacağından vurularak etkisiz hale getirildi.

“ŞİZOFRENİ RAPORU VAR”

Bacağından yaralanan Ali Uçkun, hastaneye götürüldükten sonra emniyet tarafından sorguya alındı. Geceyi emniyette geçiren Uçkun, Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne getirildi. Uçkun’un ayağının bandajlı olduğu ve kıyafetlerinde kan lekesi bulunduğu gözlendi. Adliye önüne gelen Ali Uçkun’un ağabeyi Saadettin Uçkun, “Memleketimiz Muş’tan 15 gün önce yanımıza gelmişti. Kendisin %80 şizofreni olduğuna dair raporu var. İki defa Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Ruh Sağlığı Bölümü’nde tedavi gördü. Hava değişimi olsun diye buraya getirmiştik. Köyümüzde de saldırgan biri olarak biliniyor” dedi.