‘Başbakan’a Ebu Leheb bile dediler’

Olaylar
Yaşadıklarını Sabah’a anlatan öğrenciler, şok iddialarda bulundu. Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Sefa Kadir Arslan, dini açıdan katkı sağlayacağını düşünerek söz konusu yurdu ...
EMOJİLE

Yaşadıklarını Sabah’a anlatan öğrenciler, şok iddialarda bulundu. Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Sefa Kadir Arslan, dini açıdan katkı sağlayacağını düşünerek söz konusu yurdu tercih ettiğini anlatıp şöyle konuştu: “Yurt için yıllık 2 ile 3 bin lira arasında para alınıyor. Ama ödediğimiz bu para karşılığında fatura değil, makbuz veriyorlardı. Oy kullanabilmek için ikametgah almak üzere yurt müdürüne gittik. Ama başvurduğumuz nüfus müdürlüğü, yurdun dershane olarak göründüğünü, bu nedenle de ikametgâh olarak kullanılamayacağını söyledi. O sırada 17 Aralık operasyonu oldu. Biz de savcılığa giderek kaldığımız yerin yurt olmadığını bildirip suç duyurusunda bulunduk. Bizim AK Parti’ye oy vereceğimizi bildikleri için, önce MHP’ye oy vermemizi istediler. Kabul etmeyince de oy kullanmamızı engellemeye çalıştılar. Ama biz memleketlerimize gidip mutlaka oy kullanacağız. Ülkeyi bölmeye çalıştıkları gibi bizim aramıza da fitne sokup böldüler.” Öğrencilerden Furkan Coşkun ise, “Sürekli AK Parti’yi kötülüyorlardı ve Başbakan Erdoğan’a hakaret ediyorlardı. Biz doğrunun ve hakkın yanında olduğumuz için haksızlığa karşı susmadık ve tepki gösterdik. Bizi sindirmeye, ezmeye çalıştılar. Ama yine susmadık ve asla susmayacağız. Zaten susmadığımız için ayrıldık ve buradayız” dedi. Öğrencilerden Yusuf Baştürk ise “Başbakan’a Ebu Leheb bile dediler. Başbakan’a küfreden bu zihniyetle aynı ortamda bulunamazdık. Bizden uzak olsunlar ve bu ülkeyi bölmeye çalışmasınlar” diyerek tepkisini dile getirdi. 

Ebu Leheb kimdir?

Ebu Leheb, alevlerin ya da alevli ateşin babası anlamına gelir. Hz. Muhammed’in amcasıdır. İslam’a ve Hz. Muhammed’e muhalif bir tavır almıştır. Yaptığı zulümler nedeniyle Kur’an’da ismen beddua edilen kişilerden biridir.