Başbakan Bir Hafta Daha Dinlenecek

Olaylar
Sindirim sistemine yapılan laparoskopik müdahalenin ardından Kısıklı’daki evinde dinlenmeye çekilen Başbakan Erdoğan, doktorlarının tavsiyesine uyarak bugün yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısın...
EMOJİLE

Sindirim sistemine yapılan laparoskopik müdahalenin ardından Kısıklı’daki evinde dinlenmeye çekilen Başbakan Erdoğan, doktorlarının tavsiyesine uyarak bugün yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısını da iptal etti.

İstanbul Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçirdiği bağırsak ameliyatının ardından Kısıklı’daki evinde dinlenmeye çekilen ve geçen hafta Bakanlar Kurulu toplantısı yapmayan Başbakan Tayyip Erdoğan doktorlarının tavsiyesine uyarak bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısını da iptal etti.

Cumartesi günü evinde Ankara randevusunu iptal ettiği ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile görüşen Başbakan Erdoğan’ın önümüzdeki haftayı da dinlenerek geçireceği öğrenildi.

OBAMA’DAN MESAJ
Başbakan Erdoğan’ın Joe Biden’la Kısıklı’da iki saat süren görüşmesinde ise terörle mücadele Suriye, Irak ve İran konuları konuşuldu ancak görüşmeye terörle mücadele ve Suriye konuları damga vurdu. Biden’a “Suriye’de Esad rejiminin sonu geldi. Bu rejim artık yürüyemez” diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Kendi halkına eziyet edenlerin dönemi artık bu dünyada bitti. Otokratik yönetimlere meydan kalmadı. Aynı şekilde Esad’ın da dönemi bitti. Kendisine tanınan fırsatı kullanamadı.”

Biden, Erdoğan’a ABD Başkanı Barack Obama’nın da geçmiş olsun dileklerini iletti. “Çok iyi görünüyorsunuz, çabuk toparlamışsınız” dedi. Terörle mücadelede Türkiye’nin yanında olduklarını söyleyen Biden Ankara’nın Suriye politikasının ise bölge için önemli olduğunun altını çizdi. Erdoğan’ın programında 10-12 Aralık tarihleri arasındaki “Medeniyetler İttifakı Doha Zirvesi” de bulunuyor. Zirve için Katar’a gitmeyi planlayan Başbakan Erdoğan’ın bu ziyareti, doktorların son kontrollerinin ardından onay vermeleri durumunda gerçekleşecek.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç daha önce telefonla görüştüğü Erdoğan’ın kendisine, “Gayet iyiyim, en kısa sürede çalışmaya başlayacağız.Muhtemelen pazartesi günü Bakanlar Kurulu toplantısıyla beraber çalışmalara başlamayı düşünüyorum, herkese selamlarımı iletiyorum” dediğini açıklamıştı.

Habertürk.com