Bakan Kılıç, Galip Öztürk ile Ortak Çıktı

Olaylar
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın, 6 cinayeti azmettirmekten tutuklanan Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’ün ortağı olduğu ortaya çıktı.   Hakkında daha önce de borsada man...
EMOJİLE

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın, 6 cinayeti azmettirmekten tutuklanan Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’ün ortağı olduğu ortaya çıktı.
 
Hakkında daha önce de borsada manipülasyon yaptığı gerekçesiyle borsada işlem yapma yasağı bulunan, ayrıca  Amerikan Uyuşturucuyla Mücadele Birimi (DEA) tarafından takibe alınan Galip Öztürk ile Bakan Suat Kılıç’ın ortaklığı, 2007  yılında kurulan Çarşamba Elektrik Üretim A.Ş’ye dayanıyor.  Galip Öztürk ile birlikte şirketin kurucuları arasında yer alan Bakan Kılıç, aynı zamanda şirketin hissedarları arasında da yer alıyor. 
 
GALİP ÖZDEMİR, AKP BAKAN, AKP’Lİ ESKİ MİLLETVEKİLİ VE AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI İLE ORTAK 

Hidro Elektrik sanntrali kurmak için 2007 yılında kurulan Çarşamba Elektrik Üretim A.Ş’nin ortaklık yapısı da oldukça çarpıcı. Şirketin Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yeralan kurucu listesinde Kurucular arasında Metro Turizmin sahibi Galip Öztürk ve Bakan Suat Kılıç’ın yanısıra, AKP Samsun eski Milletvekili Fatih Öztürk, Çarşamba’nın AKP’li Belediye Başkanı Hüseyin Dündar da bulunuyor.
 
ŞİRKETİN LİSANS ALMASINDA BAKAN KILIÇ MI ETKİLİ OLDU? 
 
Şirketi daha da ilginç yapan ise Hidroelektrik santrali yapmak için kurulan şirketin Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’ndan kolayca lisans alması. 2007 yılında kurulan şirket, hidroelektrik santrali yapmak uğraşan ancak buna rağmen lisans alamayan bir çok şirket bulunmasına rağmen rahatlıkla lisans almış. Lisansın bu kadar rahat alınmasında ise Bakan Kılıç’ın etkili olduğu iddia ediliyor.
 
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 7/5/2009, 12/5/2009, 20/5/2009 ve 28/5/2009 tarihli Kararlarıyla Metro Turizm sahibi Galip Öztürk ile Bakan Suat Kılıç’ın ortak olduğu Çarşamba Elektrik Üretim A.Ş’ye vermiş olduğu lisans:

Çarşamba Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Samsun ili  Çarşamba HES   11,778 MWm/11,310 MWe  Üretim Lisansı  28/5/2009 tarihinden itibaren 49 yıl
 
 
SUÇ MAKİNESİ GALİP ÖZTÜRK
 
Yapılan araştırmada, kan davasından dolayı altı cinayeti azmettirmekle suçlanan Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’ün  adeta suç makinesi olduğu ortaya çıktı.
 
Cinayet, rüşvet, tehdit suçlamalarıyla tutuklanan Öztürk’ün İMKB’de aslında halka arz edilemeyecek durumdaki şirketlerin mali tablolarıyla oynadığı ileri sürüldü. 2009 yılında, kamuoyunda ‘keriz silkeleme’ olarak bilinen borsa manipülasyonu operasyonunda gözaltına alınıp işlem yasağı konulan fakat daha sonra bu yasağı Eylül 2010’da kaldırılan Öztürk’ün, tüm uyarılara rağmen Sermaye Piyasası Kanunu’na aykırı işlemlerine devam ettiği belirtildi.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç’ın, hakkında bu kadar suçlama ve iddia bulunan Metro Turizm sahibi Galip Öztürk ile ortak olması tepkilere yol açarken, AK Parti yönetiminin bu duruma vereceği cevap merak konusu oldu.

İşte o ortaklık belgesi..

Rotahaber