Askerler çaldı, köylüler Kürtçe türkü söyledi

Olaylar
Şemdinli’ye 60 kilometre uzaklıkta ve Irak sınırının sıfır noktasında bulunan ve yıllarca yaşanan çatışmalarla gündeme gelen Derecik Beldesinde bayram nedeni ile renkli görüntüler yaşandı. DHA&#...
EMOJİLE

Şemdinli’ye 60 kilometre uzaklıkta ve Irak sınırının sıfır noktasında bulunan ve yıllarca yaşanan çatışmalarla gündeme gelen Derecik Beldesinde bayram nedeni ile renkli görüntüler yaşandı.

DHA’nın haberine göre, belde halkını bayramlaşmaya davet eden Şemdinli Kaymakamı Cengiz Erdem ve Derecik 4. Hudut Sınır Taburu Komutanı Yarbay Gökhan Özbek davetlileri, beldeye yaklaşık 2 kilomete uzaklıkta bulunan Taburun bahçesinde karşıladı.

Tabur bahçesinde davetlilerle ilgilenen ilçe kaymakamı Erdem ve askeri yetkililer burada hem halkın bayramını kutladı hem de sorunları dinledi. Hakkari vali yardımcılığına atanan Kaymakam Erdem burada belde halkı ile kısa sohbet ettikten sonra da vedalaştı.

Derecik 4. Hudut Out Sınır Taburu bahçesinde düzenlenen bayram programında askerler tarafından davetlilere mini bir konser de verildi. Taburda görevli askerler, Kürtçe şarkılar da seslendirdi.