Ameliyattan Sonra İlk Mesaiyi Dolmabahçe’de

Olaylar
26 Kasım’da sindirim sistemi ameliyatı geçiren ve İstanbul Kısıklı’daki evinde istirahat eden Başbakan Erdoğan, dün konutundan ayrıldı. Kızı Sümeyye Erdoğan ile Dolmabahçe’deki çalış...
EMOJİLE

26 Kasım’da sindirim sistemi ameliyatı geçiren ve İstanbul Kısıklı’daki evinde istirahat eden Başbakan Erdoğan, dün konutundan ayrıldı. Kızı Sümeyye Erdoğan ile Dolmabahçe’deki çalışma ofisine giden Başbakan’ı burada Vali Hüseyin Avni Mutlu karşıladı. Sarayın bahçesinde bir süre yürüyen Erdoğan’ın ofise girişi sırasında geniş güvenlik önlemi alındı. Başbakan, Dolmabahçe’de 1,5 saat kaldı.
Başbakan Tayyip Erdoğan, mesaisini Kısıklı’daki evinde sürdürdü. Dolmabahçe’deki Başbakanlık çalışma ofisinden evine geçen Başbakan, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’i kabul etti. Dinçer ile yaklaşık 1,5 saat görüştü.

Başbakan Erdoğan, ameliyatının ardından resmî programlarını iptal etmişti. İstirahati boyunca sadece üç isimle Kısıklı’daki evinde bir araya geldi. Geçtiğimiz cumartesi günü ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’la görüşen Erdoğan, terör ve ABD sonrası Irak’ı masaya yatırmıştı. Erdoğan, bu ilk görüşmesinin ardından çarşamba günü de Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halife El Tani ile KKTC Başbakanı İrsen Küçük’ü kabul etmişti. Erdoğan, Küçük’ü de kapıya kadar uğurlamıştı.

Öte yandan Başbakan, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen İlim Yayma Cemiyeti’nin 60. kuruluş yıldönümü etkinliklerine telgraf gönderdi. İlim Yayma Cemiyeti’nin kendisinin de mezunu olduğu imam hatip okullarının açılmasında öncü rol üstlendiğini belirterek, "İlim Yayma Cemiyeti, bizim neslimiz başta olmak üzere, geniş bir kitlenin eğitiminde milli ve manevi değerlere daha güçlü şekilde sahip çıkmasında fedakârane bir sorumluluk yüklendi." ifadelerini kullandı. Erdoğan, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabulünün 63. yıldönümü dolayısıyla da mesaj yayımladı. Türkiye’nin beyannameyi ilk imzalayan ülkeler arasında olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti: "Hükümet olarak insan haklarının, demokrasinin, hukuk devleti ilkesinin korunması ve geliştirilmesine büyük önem atfediyoruz. Bu çerçevede, 2010 Eylül ayında halkımız tarafından benimsenen anayasa değişiklikleriyle önemli bir mesafe alınmıştır. Türkiye, her geçen gün daha da olgunlaşan demokrasisiyle, insan haklarına, hukuk devleti ilkesine olan bağlılığıyla dünyada ve bölgemizde örnek bir konumda yer almaktadır."

Zaman