Ali Bulaç’tan gündemi sarsacak AKP iddiası!

Olaylar
Günün bombası STV Haber ekranlarında Ali Bulaç’tan geldi. Zaman yazarı, İmralı zabıtlarının AKP içindeki bir odak tarafından sızdırıldığını iddia etti. Bulaç, hükümetin "kim sızdırdı?"...
EMOJİLE

Günün bombası STV Haber ekranlarında Ali Bulaç’tan geldi. Zaman yazarı, İmralı zabıtlarının AKP içindeki bir odak tarafından sızdırıldığını iddia etti.

Bulaç, hükümetin "kim sızdırdı?" sorusuna yanıt bulmak için kendi içine bakması gerektiğini söylerken, sızdırılan metin ile Milliyet’in yayınladığı metnin de aynı olmadığını söyledi. Gazetede yayınlanan metnin önemli bazı ilaveler ile andıçlandığını savunan Bulaç, tepki çeken provaktif bölümlerin de bu ilaveler olduğunu açıkladı. Bir hayli tartışma yaratacak iddialarını canlı yayında üzerine basarak tekrar eden Ali Bulaç, BDP-PKK tarafı kadar hükümet içinde de çözüm karşıtı odaklar olduğunu söyledi.
 
SIZDIRILAN METİN İLE YAYINLANAN METİN FARKLI, ANDIÇ VAR!
 
Gazetede yayınlanan metin, sızdırılan metin değil. Sızdırılan metin ile gazetede yayınlanan tutanak arasında önemli farklar var. Andıç var, epey ilaveler yapılmış. Zaten oraya sızdırılmasının nedeni de metni sızdırmak değil. Çünkü Hükümet ve PKK-BDP tarafı zaten toplumu sürekli bilgilendiriyor. Orada aslolan andıç bölümleriydi ki ilave edilen ve provokatif olan bölümler de bunlardı.
 
TUTANAKLARI AK PARTİ BÜNYESİNDE BİR ODAK SIZDIRDI
 
Bir kere şunu kesinlikle söylemek lazım. Bu sızdırma dışardan yapılmıyor. Kesin olarak bu dışardan yapılan bir sızdırma değil. Hükümete, AK Parti’ye çok yakın olan, onunla ilişkili, içiçe bir çevre tarafından sızdırma yapıldı. AK Parti bünyesinde bir çevrenin yaptığı bir sızdırma var. Ulusalcılar değil, MİT değil, BDP değil… Bu metin bir şekilde verildi, metni işleyen irade çok tanıdık, aşina ve partiye çok yakın. Eğer arıyorsak çok yakınlarda aramak gerekir.
 
NEDEN YAPTIKLARI KARMAŞIK AMA MAKSAT HASIL OLMADI
 
Neden yaptıkları çok karmaşık bir konu. Bir şeyler istedikleri bir şeyleri hedefledikleri açık. Ama maksat hasıl olmadı. Hem hükümet hem PKK-BDP tarafında sorunun çözülmesini istemeyen odaklar var…

Gazeteciler