Aile sağlığı merkezlerine renk geliyor

Olaylar
Bu kapsamda Bakanlık yeni inşa edilecek olan binaları çeşitli renklere boyayacak. Bu renklerin belirlenmesi için Bakanlık, aralarında kırmızı, yeşil, sarı ve mavi gibi renklerin bulunduğu 12 ayrı reng...
EMOJİLE

Bu kapsamda Bakanlık yeni inşa edilecek olan binaları çeşitli renklere boyayacak. Bu renklerin belirlenmesi için Bakanlık, aralarında kırmızı, yeşil, sarı ve mavi gibi renklerin bulunduğu 12 ayrı rengin yer aldığı bir anket düzenlendi. Tüm vatandaşların oylamasına açık olan anket sonucunda çıkacak renge göre yeni yapılacak aile hekimlikleri boyanacak.

2 BİN 500 BİNA YAPILACAK

Türkiye gazetesi’nden yer alan habere göre, diğer taraftan birçoğu binaların giriş katlarında hizmet veren aile hekimliklerini bu durumuna son vermek isteyen Bakanlık, 7 ayrı bölgeye özgü olarak tasarlanan aile hekimlikleri binalarına hastane görünümü kazandıracak.Bu kapsamda Türkiye genelinde 500-700 metrekare arası büyüklükte 2 bin 500 bina yapılacak. İlk etapta il ve ilçelerin bilinen merkezlerine yapılması planlanan binaların her birinin maliyeti 300 bin lirayı bulacak.