800 engelli ve ailesi iftar sofrasında buluştu

Olaylar
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), 800 engelli ve ailesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı 1453 So...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), 800 engelli ve ailesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı 1453 Sosyal Tesisleri’nde bir iftar yemeği gerçekleştirdi.

İBB Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) tarafında düzenlenen iftar programına AKParti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, AKParti Milletvekili Gürsel Erol, İBB Özürlüler Meclis Komisyon Başkanı Cemal Merdan, İBB Özürlüler Müdürü Bekir Köksal ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

Geleneksel Engelliler İftar Yemeği’nde açılış konuşmasını gerçekleştiren İBB Özürlüler Müdürü Bekir Köksal; “22 Özürlü Merkezimiz ile 107 bin engelli vatandaşımıza hizmet veriyoruz” dedi. 

İstanbul AKParti Milletvekili Gürsel Erol, “Sağlıklı insanların zihinlerindeki engeller yıkılmalı” dedi. 2023 yılında engelli engelsiz hep birlikte istihdamda yer alacağını belirten Erol, 10 yıl önce 10 binlerde olan eğitimli engelli sayısı şu an 200 bini geçtiğini söyledi. 

800 engelli ve ailesinin katıldığı ”Geleneksel Engelliler İftar Yemeği” programı İSÖM Müzik Eğitmenleri ve İSÖMX Müzik Grubu’nun verdiği konser ile son buldu.