6 İlde KCK Operasyonu

Olaylar
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin İstanbul, Ankara, Eskişehir, Muş, Diyarbakır, Şanlıurfa ile Viranşehir, Suruç ve Ceylanpınar ilçelerinde yaptığı eş zamanlı KCK operasyonun...
EMOJİLE

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin İstanbul, Ankara, Eskişehir, Muş, Diyarbakır, Şanlıurfa ile Viranşehir, Suruç ve Ceylanpınar ilçelerinde yaptığı eş zamanlı KCK operasyonunda, Şanlıurfa BDP İl Başkanı’nın da aralarında bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı.
Saat 05.00 sıralarında başlayan operasyon kapsamında, şüphelilerin ikametinde, Şanlıurfa Siyaset Akademisi’nde ve Ceylanpınar BDP İlçe Teşkilatı’nda aramalar yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren aramaların ardından şüpheliler tek tek evlerinden alındı. Şanlıurfa’daki şüpheliler Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Terörle Mücadele Şubesi’nde gözaltına alındı. Sorgunun 2 gün sürmesi bekleniyor.

Operasyon kapsamında Şanlıurfa BDP İl Başkanı Fatma İzol, eş Başkan Mehmet Vural ve bazı meclis üyeleri gözaltına alındı. Diğer isimler ise şöyle: Y.K, T.A, H.K, M.A, İ.G, H.Ç, H.D, İ.O, M.H.A, A.T, K.C, M.K, M.E, P.Y, Ş.B, A.D.S, H.Y, A.C, M.E.P, N.A, A.V, F.A, M.E, S.İ, Z.Y ve M.N.T.

Eskişehir’de eski BDP’li başkan gözaltında

Eskişehir’de, Şanlıurfa ve Eskişehir polisinin ortaklaşa düzenlediği terör örgütü KCK operasyonu kapsamında BDP Eskişehir eski il başkanı Yusuf Karataş gözaltına alındı.

Zaman