50 Bin Kişiye Kahvaltı Yaptıracaklar

Olaylar
VAN KAHVALTISI REKORLAR KİTABINA GİRMEYE HAZIRLANIYOR VAN kahvaltısını tanıtımına büyük katkı sağlayan Bak Hele Bak kahvaltı salonu sahibi Yusuf Konak, şimdi de Van kahvaltısıyla Guinnes Rekorlar kita...
EMOJİLE

VAN KAHVALTISI REKORLAR KİTABINA GİRMEYE HAZIRLANIYOR

VAN kahvaltısını tanıtımına büyük katkı sağlayan Bak Hele Bak kahvaltı salonu sahibi Yusuf Konak, şimdi de Van kahvaltısıyla Guinnes Rekorlar kitabına girmek için hazırlık yapıyor.

Van şehir merkezinden Van Gölü kıyısına kadar olan 7 kilometrelik İskele Caddesi’ne yüzlerce kahvaltı masası kuracak olan Konak, rekor demesinde tonlarca bal ve Van’ın ünlü otlu peyniri ile Van’a has kahvaltılıkları gün boyunca vatandaşlara ikram edecek.

Dünyanın her yerinden rekor için insanları davet edeceklerini belirten Konak, hedeflerinin 50 bin kişiye kahvaltı yaptırmak olduğunu söyledi.

Başta ABD olmak üzere dünyanın 10 ülkesinde Van Kahvaltısı’yla festivallere katılan, Türkiye’de 67 ilde ödül alan ve birçok yemek yarışmalarında dereceye giren, Van’ın ünlü kahvaltıcısı Yusuf Konak, Van kahvaltısıyla Guinness Rekorlar kitabına girmeye hazırlanıyor.

2 üniversitenin ekonomi bölümlerinde ders konusu olan Konak, Van Valiliği ve Van Belediyesi’nin desteğiyle dünyada ilk olacak 7 kilometrelik bir kahvaltı masası hazırlayacak.

Van şehir merkezinden Van Gölü kıyısına kadar uzanan İskele Caddesi’ni baştan sona kahvaltı masalarıyla donatacak olan Konak, yüzlerce kişiyle ikramlarda bulunacak.

Sabahtan akşama kadar yaklaşık 50 bin kişiye kahvaltı ikram etmeyi hedeflediklerini belirten Konak, bunun için tonlarca bal, tonlarca otlu peynir, Van’a özgü, kavut, cacık, murtuğa, zeytin, yumurta, gibi kahvaltılıklar ikram edecek.

KAHVALTI VAN PATENTLİ OLACAK

Van’ın kahvaltısının meşhur olduğunu ancak hakkettiği yere getirmek için yoğun bir çaba gösterdiğini belirten Yusuf Konak, 5 yıldan bu yana hayalinde bir rekor denemesi olduğunu söyledi. Konak, bu hayalinin gerçekleşmek üzere olduğunu anlatarak,"Bizim milli meselemiz haline gelen bu rekoru kıracağız. Tüm halkımızın da bize destek vereceğini biliyoruz. Türkiye ve dünyanın her yerinden insanları davet edeceğiz. Ayrıca Van Kahvaltısı artık Van patentli olacak" dedi.

Konak, yine Van’a özgü ve rekora yakışır en az 200 litre su alabilecek dev bir semaverden de rekor denemesine katılacaklara çay ikram edeceklerini, bu rekor denemesinin müzik şölenleri ile festival havasında geçeceğini söyledi.

Aktif Haber