3 gazeteden biber gazı yalanı!

Olaylar
Gezi olaylarında, özellikle internet sitesindeki, kışkırtıcı yayınlarıyla tepki çeken Hürriyet gazetesi, dün akşam Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan Galatasaray-Beşiktaş karşılaşmasında yaşana...
EMOJİLE

Gezi olaylarında, özellikle internet sitesindeki, kışkırtıcı yayınlarıyla tepki çeken Hürriyet gazetesi, dün akşam Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan Galatasaray-Beşiktaş karşılaşmasında yaşanan olaylarla ilgili skandal bir dil kullandı. Bu skandalla ilgili olarak Hürriyet Gazetesi yalnız değildi…

Beşiktaş-Galatasaray maçının son dakikasında Melo’nun kırmızı kart görmesinin ardından yüzlerce taraftar saha içine akın etti. Bir kısmı ise Galatasaray soyunma odasına girmek istedi.

Olayların yaşandığı sırada polisin gaz kullanmadığı öğrenildi. Fakat Hürriyet, Milliyet, TRT TÜRK ve Zaman’ın İngilizce sitesinde polisin gaz kullandığına yönelik ifadeler yer aldı. Göz göre göre okuyucusunu yanlış bilgilendiren bu 3 gazetenin internet sitesine sosyal medyadan büyük tepki geldi. 

TRT TÜRK: ÖZÜR DİLERİZ

TRT Türk Genel Koordinatörü Nasuhi Güngör olayların ardından Twitter’da paylaştığı mesajlarda şu açıklamayı yaptı: “Maçı muhabirlerimizle değil, ajans haberleriyle izliyoruz. Gazla müdahale haberi hem İHA’da, hem de CHA’da yeralmaktadır. Bir gazetenin tamamen kendi üslubu ve yaklaşımı ile yazdığı haberin kaynağı olarak bizi göstermesinin takdirini izleyicilere bırakıyoruz. Biz kaynaklarımızı ve haberle ilgili yaklaşımımızı ifade ettik. Bahsettiğim kaynaklara kurumsal olarak aboneyiz. Haberi kimin kimden aldığını tartışmıyoruz. Biz kendi kaynaklarımızı ilan ettik. Yanlışsa onlara da sığınmadan özür dileriz, hepsi bu. Herhangi bir şekilde şu ya da bu saat tartışmasına girmedik. İnternetteki haberin saati 22:00. Twett’teki başlık daha önce. Onu kaldırdık. Yazdığımız her haberin arkasında dururuz. Yanlış çıkarsa özür dileriz. Kaynak belirtmek sorumluluk yıkmak değildir. Sorumlu biziz.”

Kamuoyundan gelen tepki üzerine Hürriyet’in internet sitesindeki haber değiştirildi.

Haber7.com