12 Şehidimize Son Görev

Olaylar
Afganistan’daki helikopter kazasında şehit olan şehit olan 12 askerimiz bugün son yolculuklarına uğurlanıyor. İlk tören Ankara’da 4. Kolordu Komutanlığı’nda tören düzenlendi.   ...
EMOJİLE

Afganistan’daki helikopter kazasında şehit olan şehit olan 12 askerimiz bugün son yolculuklarına uğurlanıyor. İlk tören Ankara’da 4. Kolordu Komutanlığı’nda tören düzenlendi.


 

Morgdan alınan şehitlerin naaşları askeri tören için Mamak’ta bulunan 4. Kolordu Komutanlığı’na getirildi. Saat 10.00’da başlayan törene şehitlerin silah arkadaşları ve ailerinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, AB Bakanı Egemen Bağış, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve üst düzey komutanlar katıldı.

12 askerin Türk bayrağına sarılı naaşlarının yan yana dizildiği cenaze töreni sırasında bazı şehit yakınları fenalık geçirdi. Törende yapılan konuşmaların ardından şehitler için dualar okundu.

Törenin ardından şehitler doğduğu topraklara uğurlanmak üzere Kocatepe Camii’ne getirilecek. Şehit askerler Binbaşı Mithat Çolak, Yüzbaşı İlker Aydın, Yüzbaşı Adil Erdoğan, Üsteğmen Tahsin Barutçu ve Başçavuş Salih Helvacı’nın naaşları Kocatepe Camiine götürülecek. 5 şehit, cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda defnedilecek
Aynı saatlerde diğer 7 şehit memleketlerine uğurlanacak ve binbaşılardan Serkan Doğan Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde, İsmail Cem Yakınlar Konya Akşehir’de, Şükrü Bağdatlı Fatsa’nın Bolaman beldesinde toprağa verilecek. Ayrıca şehit Üsteğmen Okan Melikoğlu için Ordu’nun Boztepe ilçesinde cenaze töreni düzenlenirken; Astsubay Üstçavuş Mehmet Akbaş Isparta Garnizon Şehitliği’ne, Uzman Çavuş Önay Vurucu Erzurum Karskapı Şehitliği’ne, Üsteğmen Murat Yıldız da İzmir Kadifekale Şehitliği’ne defnedilecek.

ahaber.com